Japoński rytuał masażu twarzy


Japoński rytuał masażu twarzy to luksus i relaks na jaki Cię stać i na jaki zasługujesz. Dlaczego luksus? Odpowiedź jest bardziej nieoczywista niż myślałaś. Zaskoczona? Otóż rytuał ten był w przeszłości zarezerwowany wyłącznie dla rodziny cesarskiej i najważniejszych rodzin Japonii. A skoro tak, to już wiadomo, że to zabieg ceniony, wyjątkowy i przeznaczony wyłącznie dla najwspanialszych z kobiet. Zainteresowana? To bardzo dobrze! Bo dla nas to znak, że traktujesz siebie samą jako kobietę, która zasługuje na wszystko i pamięta o tym, że sprawianie przyjemności nie tylko poprawia samopoczucie, ale wpływa na kierunek naszego życia.

Nie da się wieść przyjemnego życia jeśli nie żyje się mądrze, dobrze i sprawiedliwie („ani szkodzić, ani doznawać szkody") i nie da się żyć mądrze i dobrze i sprawiedliwie, nie żyjąc przyjemnie. - Epikur

Nasz wewnętrzny głos, by sprawiać sobie przyjemności, od lat podąża za duchem filozofii jednego z największych myślicieli wszechczasów. Czerpiemy szczęście i z małych i dużych przyjemności. Łączymy pasje, podróże, dbanie o umysł i ciało, a to przynosi nam równowagę życiową. Czyżbyśmy odnalazły złoty środek, którego tak namiętnie szukali starożytni? No właśnie…

.....

.....

Dbamy o piękno naszego umysłu i naszego ciała, bo to daje spójność. Fizyczność i metafizyczność w jednym. Czy jest to możliwe? A co, jeśli połączymy to z przyjemnością? Wszystkie składniki prawidłowego rozwoju człowieka: duchowy, cielesny i umysłowy zespolone ze sobą, dają nam po prostu szczęście.

I właśnie tę miksturę odnajdujemy w znanym od tysiącleci! japońskim masażu twarzy. Byłybyśmy niesprawiedliwe pisząc sucho: masażu…, przecież to cały rytuał, rodem z cesarskiego dworu. Nas ta wizja skusiła więc na własnej skórze przetestowałyśmy go w bielskim salonie Hand Park Beauty. Jedno możemy Ci powiedzieć już na wstępie - musisz tego spróbować!

.....

.....

Trochę historii

.....

Masaże znane są od kilku tysięcy lat. Zadziwiające, prawda? Mamy XXI wiek, a stosujemy metody tak stare jak świat - chciałoby się powiedzieć.

Wiedzę o technikach masażu odnajdujemy w starych chińskich, japońskich i hinduskich pismach. Wiemy z nich, że masowanie nie tylko było formą relaksu, ale tym rodzajem szczególnej nauki, która czerpie energię z ciała, ducha i umysłu. Czy wiecie, że masaż na Dalekim Wschodzie był i jest częścią rytuału religijnego? Jego lecznicze właściwości dla zdrowia fizycznego i psychicznego sprawiły, że wiedza o nim dotarła na Bliski Wschód oraz do Europy. Sam Juliusz Cezar korzystał z dobrodziejstw masażu, podobnie jak sportowcy biorący udział w Igrzyskach Olimpijskich. Kolejne stulecia nie były już jednak tak łaskawe jak czasy Starożytnych. Wieki średnie przyniosły zapomnienie i dla obrządku masażu i dla wielu, wielu innych nauk o zdrowiu, człowieku i równowadze duchowej.

.....

.....

Obecnie, niesione duchem fascynacji Japonią, Indiami, Chinami, jesteśmy pełne podziwu dla wszystkiego, co pochodzi z Dalekiego Wschodu. Oczywiście to, co nieznane i pełne tajemnicy, jest najbardziej pociągające, stąd tak żywe zainteresowanie Azją. Ale moda to nie wszystko! A jeśli dodamy do tego szczyptę przyjemności, głęboki relaks, działania prozdrowotne i efekt odmłodzenia? I niech ktoś powie, że nie brzmi to kusząco…

Kto nie chce być w formie fizycznej, mieć oczyszczonego ze złych myśli umysłu, a do tego wyglądać dziesięć lat młodziej niż rówieśnicy? No kto? ;)

.....

.....

Jak oszukać czas

.....

Od kilkunastu lat na rynku polskim możemy znaleźć doskonałej jakości kosmetyki japońskie. Jak same wiecie, Japonki i Koreanki mają cudowną, bardzo zadbaną skórę. Kiedyś nawet przeczytałyśmy w jednym z kobiecych czasopism, że nasze dalekowschodnie siostry nakładają maseczki nawilżające nawet 3 razy dziennie! Przyznaj, ile razy na dzień nakładasz maseczkę na twarz? No dobra! Może nie ile razy dziennie, a ile razy na tydzień…, na miesiąc???

Same o sobie zapominamy w natłoku spraw codziennych, a dzień mija za dniem i czas przestaje patrzeć przychylnym okiem na nasz wygląd. Oczywiście można go oszukać, z czego na pewno będziemy mieć satysfakcję ;). I oto przedstawiamy Ci dzisiaj japoński sposób na młodą skórę twarzy, do tego zrelaksowaną i, jak same zobaczycie na koniec, rozświetloną uśmiechem. Bo nic tak nie dodaje nam piękna jak zdrowa, pełna pozytywnej energii buzia.

.....

.....

Japoński rytuał masażu

.....

Zgodnie z japońską tradycją oraz filozofią orientalnej medycyny naturalnej celem masażu nie jest tylko leczenie, ale przede wszystkim zapobieganie problemom z ciałem, skórą i zdrowiem. Dlatego też rytuał masażu twarzy opiera się na tych samych regułach. Łącząc dwa podstawowe ruchy: nacisku - po japońsku An - oraz pocierania - Ma - wpływa bezpośrednio na poprawę krążenia, a w konsekwencji na odmłodzenie skóry twarzy. Odprężenie mięśni i redukcja napięć powodują wprowadzenie osoby masowanej w stan bardzo głębokiego relaksu, nawet snu. W rezultacie, po zabiegu jesteśmy nie tylko piękne, ale także nieprawdopodobnie wypoczęte. Osobiście przekonałyśmy się, że nie ma w tym wszystkim ani krzty przesady.

Masaż w języku japońskim oznacza " drogę do naturalnego piękna". Skoro jest droga, to są i kroki potrzebne do jej przejścia ;). W przypadku tego rytuału wykonanego za pomocą kosmetyków japońskiej marki Menard, kolejnymi etapami są:

  • oczyszczenie
  • tonizacja
  • herb mask (maska z peelingiem)
  • masaż twarzy – pobudzenie, dotlenienie, ujędrnienie
  • maska w płachcie nawilżająca / liftingująca
  • masaż oczu
  • płatki pod oczy i maseczka z esencją nawilżającą
  • masaż głowy

i jako dodatek masaż rąk.

.....

.....

Oczyszczenie, tonizacja i herb mask - przygotowanie skóry

.....

Japońskie rytuały masażu traktują oczyszczenie bardzo poważnie, stąd tak istotna jego rola w zabiegach na twarz i ciało. Etap oczyszczenia to nie tylko, mówiąc kolokwialnie, "zmycie makijażu", to proces pomagający naszej skórze powrócić do źródła - do stanu, w którym skóra pozbawiona make-upu, kremu, nawilżacza czy bazy pod podkład, wraca do naturalnego wyglądu. Prawidłowe oczyszczenie pozwala usunąć toksyny i zanieczyszczenia, które pomieszkują sobie w naszej skórze bez zgody i zameldowania!

.....

.....

Ale, aby uzmysłowić jak bardzo ten etap jest istotny, o ile nie najważniejszy, to zdradzimy Ci pewną ciekawostkę. Nie będzie ona przyjemna, ale jak najbardziej da powody do zastanowienia się nad tym, by rozpocząć w zaciszu swojej łazienki, prawidłowe oczyszczanie twarzy. Czy wiesz, że zanieczyszczenia niemal w identycznym stopniu wpływają na pogorszenie stanu naszej skóry jak promieniowanie UV??? Negatywne skutki nieprawidłowego usuwania zanieczyszczeń i resztek makijażu mogą być najgorszym co fundujesz swojej skórze.

Etap ten powinien odbywać się dwustopniowo: 

- po pierwsze OCZYSZCZENIE - usunięcie ze skóry resztek makijażu i brudu za pomocą specjalnego preparatu oczyszczającego na bazie olejków 

- po drugie UMYCIE twarzy - pianką lub śmietanką kosmetyczną, która sprawi, że skóra zostanie idealnie "domyta".  

.....

.....

Dopiero wtedy - po przeprowadzeniu metody dwufazowej - osiągamy stan naprawdę czystej skóry. I uwierz - nie można porównać tych dwóch sposobów - tradycyjnego z użyciem żelu lub mydła oraz dwuetapowego. Teraz zyskujemy "bezpośredni" dostęp do skóry, więc jeśli stosujesz maści lecznicze na dolegliwości skórne to ich skuteczność będzie nieporównywalnie lepsza. Tak przy okazji (tokorode - z japońskiego), dwustopniowe oczyszczanie przeniosłyśmy do domu, w ten sposób nie dość, że prawidłowo dbamy o skórę, to dodatkowo budujemy nasze własne, prywatne SPA, w którym odnajdujemy piękno, relaks i zdrowie ;). 

.....

.....

Masaż twarzy – pobudzenie, dotlenienie, ujędrnienie

.....

Masaż japoński pomaga dotrzeć do głębokich partii naszej skóry oraz do mięśni. A mięśnie skóry twarzy są jedynymi mięśniami w ciele człowieka przyczepionymi do skóry! Wiedziałaś o tym? Wraz z upływem czasu mięśnie, których nie stymulujemy ćwiczeniami, wiotczeją i ciągną skórę w dół wraz z nieubłaganym stanem grawitacji. Linia owalu zatraca swój pierwotny kształt, powieki opadają, podobnie jak podbródek - coraz częściej zaczynasz używać apaszek i szalików. Znasz to :)? Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie traktowanie ich technikami masażu. Korzystanie z wiedzy japońskich masażystów pozwala na powrót naszego młodzieńczego blasku. Nacisk na skórę i mięśnie twarzy pobudza krążenie i obieg limfy, a dostarczone w ten sposób składniki odżywcze trafiają w każde miejsce, każdy punkcik na naszej twarzy i szyi. Dotleniona skóra odwdzięczy się nam promiennym wyglądem.

.....

.....

Maska - ujędrnienie / nawilżenie

.....

Po niesamowicie przyjemnym masażu czas na nałożenie maseczki. Oczywiście dla każdego coś innego, więc ten etap musi być skrojony na miarę potrzeb naszej twarzy. Dla jednych będzie to nawilżenie, dla innych ujędrnienie.

Zastosowane w tym kroku maski, w formie popularnych obecnie kosmetyków w płachcie, prowadzą naszą skórę do doskonałości. Dostarczają składników odżywczych, które dzięki wykonanemu wcześniej masażowi łatwiej przenikają do głębokich partii skóry. Nasza skóra jest odpowiednio dotleniona i zaopiekowana preparatami nawilżającymi lub liftingującymi. Maska jest pozostawiona na około 15 minut, w tym czasie możemy oddawać się przyjemnym myślom lub po prostu… spać ;).

.....

.....

Masaż oczu & nawilżenie skóry pod oczami

.....

Kolejnym etapem japońskiego rytuału jest masaż oczu, pobudzający ruch limfy - idealny sposób na opuchliznę powiek. Chyba nie musimy Ci mówić jak bardzo hedonistyczne odczucia towarzyszą delikatnemu naciskowi okolic oczu. Czujemy się bardzo dopieszczone, a nasze oczy są nam wdzięczne za ten rodzaj luksusu. Pamiętajmy, że powieki dolne i górne to jedna z najbardziej wrażliwych partii naszej twarzy: szybko wiotczeją, często puchną, a cienka skóra w tym miejscu wraz z upływem czasu pokrywa się zmarszczkami. Jeżeli są one od uśmiechu, to są to najpiękniejsze zmarszczki na świecie ;) i jedyne, co możemy im jeszcze zafundować w ramach dopieszczenia, to relaksujący masaż i i okład z płatków nasączonych regenerującą esencją. 

.....

.....

Maseczka z esencją nawilżającą

.....

Cały rytuał trwa długo, bo aż półtorej godziny. Pomyśl sobie, że to czas poświęcony tylko i wyłącznie tej delikatnej okolicy ciała. Myślisz, że to już koniec? Było oczyszczenie, masaż twarzy, dekoltu i szyi, maska na twarz, masaż oczu i płatki pod oczy… Ale to nie wszystko ;). Teraz czas na maseczkę z esencją nawilżającą, która funduje naszej skórze pełne nawodnienie i uzupełnienie niedoborów objawiających się suchością czy podrażnieniem skóry. Po tym etapie nasza twarz jest uspokojona i promienna.

.....

.....

Masaż głowy & masaż rąk

.....

Dalekowschodni rytuał kończy się masażem głowy i rąk. Skóra dłoni, podobnie jak skóra twarzy, jest bardzo cienka, delikatna i szybko widać na niej objawy starzenia oraz braku pielęgnacji. Japońskie kosmetyki pięknie nawilżają nasze dłonie, a masaż dostarcza niezwykłych doznań przyjemności. W końcu to tutaj znajdują się receptory skórne, których stymulacja także także poprawia nasze zdrowie. Dłonie, podobnie jak stopy, to mapa naszego ciała. Uciskanie odpowiednich części wpływa na regenerację narządów wewnętrznych. 

Czujesz się już dopieszczona? Nic tak jak masaż głowy nie dopełni poczucia idealnego relaksu :).

.....

.....

Głęboki relaks

.....

Głaskanie, naciskanie, pocieranie - działa nie tylko jak zastrzyk energii, to również forma niesamowicie przyjemnego relaksu. Każda z nas powinna, raz na jakiś czas, zafundować sobie odrobinę luksusu i oddać się w ręce (czy mówiąc z przymrużeniem oka - pod ręce) fachowca.

Japońskie SPA ukoi nasze nerwy, rozluźni mięśnie, poprawi koloryt skóry, uspokoi zaczerwienienia. Nacisk na odpowiednie partie twarzy ma również działanie prozdrowotne dla osób z bólami głowy. Delikatny masaż techniką japońską niweluje napięcia mięśniowe, łagodzi stres.

Podczas tego zabiegu doznasz bardzo głębokiego relaksu, zwanego w kulturach Wschodu stanem alfa. Metaforycznie przeniesiesz się z łatwością w kojące japońskie krajobrazy. A jeśli będziesz po nim wyglądać jak młoda bogini - to będzie to na pewno "efekt uboczny" japońskiego rytuału masażu twarzy ;).

.....

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/