Cały ten seksapil

Jak to się dzieje, że ktoś do tej pory zupełnie nieatrakcyjny, wręcz odpychający, zaczyna nas intrygować i pociągać? Atrakcyjność inspirowała od wieków. To jak posiadanie władzy trochę nad szczęściem, trochę nad hedonistycznym podejściem do ciała i życia. Los wydaje się być łaskawszym dla tych ładniejszych? Być może tak, a być może jest to niesprawiedliwy osąd ludzi, którzy oceniając innych czerpią z tego negatywną energię.
.....
.....

Powiedział pan wtedy: ,,Ona pięknością! Równie dobrze można by jej matkę nazwać mędrcem". Potem jednak, wydaje mi się, zmienił pan zdanie i chyba uznał ją za ładną.

- Tak - odparł Darcy, który nie mógł już dłużej panować nad sobą - ale to było na samym początku naszej znajomości, od wielu bowiem miesięcy uważam ją za jedną z najpiękniejszych kobiet, jakie znam.

To nie jest Dziennik Bridget Jones, a słów nie wymawia wcale pan Darcy - dystyngowany prawnik ratujący (czasami) Bridget z koszmarnych opresji. To oczywiście Darcy z powieści Duma i Uprzedzenie Jane Austen.

.....
.....
Media są przepełnione informacjami na temat atrakcyjności cielesnej. Jesteśmy bombardowani doskonale pięknymi twarzami i nierealnymi sylwetkami, oraz wszech mądrymi wypowiedziami na ten temat, który notabene jest świetnym towarem sprzedażowym. Magazyny, często o zgrozo te dla kobiet! niby piszą coś o samoakceptacji, ale na zdjęciach zobaczysz fotoszopowane sylwetki i twarze w niczym nie przypominające realnych kobiet. Znacznie rzadziej jednak periodyki te interesują się fenomenem niewidzialnej nici łączącej piękno z poziomem inteligencji. A przecież chciałoby się zobaczyć reklamy perfum lub kosmetyków potwierdzających wyższość umysłu nad ciałem!
.....
.....
Z drugiej strony te wymagające kanony atrakcyjności jakby nie obowiązywały mężczyzn. Facet nie jest ani za gruby, ani za niski. Po prostu to koszula jest źle uszyta skoro opina się na piwnym brzuchu. Czy to fatamorgana? Widzisz coś, co bardzo chcesz zobaczyć, a co nie jest prawdziwe…? A w powszechnej opinii pokutuje przekonanie, że kobieta „woli mądrego brzydala od przystojnego głupka". Serio?!
.....
.....
Atrakcyjność fizyczna to coś w rodzaju printu, tatuażu, jaki mamy zakodowany w naszych genach: nie sposób z nim walczyć ani nie sposób bez niego żyć. Po prostu już tak jest. Ale jak to się dzieje, że ktoś dotychczas zupełnie nieatrakcyjny dla nas, staje się z czasem osobą, bez której nie możemy żyć? Właśnie! Wracając do słów pana Darcy'ego: To było na samym początku naszej znajomości, od wielu bowiem miesięcy uważam ją za jedną z najpiękniejszych kobiet, jakie znam.
.....
.....
To niesamowite jak inteligencja potrafi zastąpić każdy skrawek nieciekawej czy brzydkiej fizyczności. Więcej! Ona sprawia, że stają się one atrakcyjne. I już nie widzimy wad ani kompleksów. Wszystko układa się w całość. O dziwo zaczyna nas to pociągać! Nieatrakcyjne staje się atrakcyjne, bo umysł jest potężny, nieposkromiony, zadziorny i ….. SEKSOWNY!!!
.....
.....

Symetria 

.....

Symetria to jedna z najważniejszych cech wyróżniających nas urodowo spośród tłumu ludzi ;). Naukowcy od lat dwoją się i troją nad pomiarami twarzy w poziomie i w pionie, mierzą odległości pomiędzy punktami na przeciwnych końcach kości policzkowych, skroni, linii czoło-broda, zresztą co tu wymieniać… Mierzą dosłownie wszystko, co da się zmierzyć, byleby dojść do prawdy o zawartym w nas pięknie. 

.....
.....

Włosy

.....

Nie od dziś wiadomo, że we wszystkich kulturach świata istnieje związek atrakcyjności z długością i kolorem włosów. Przy czym postrzeganie to jest zupełnie odmienne w grupie kobiet i mężczyzn. Seksowne włosy mogą być krótkie, albo długie rozpuszczone, lub splecione w warkocze, ciemne, albo miedziane lub blond. Co kraj to obyczaj.

.....
.....

Oczy

.....

Kolejna na oczy. Czy jesteśmy bardziej atrakcyjne ze względu na ich wielkość, barwę czy kształt? Tu niebieskie są najpiękniejsze, a gdzie indziej czarne jak węgiel to hit. Podobno podkreślanie oka eyelinerem to też element gry o atrakcyjność. Pół żartem pół serio: przecież już w czasach starożytnych kobiety podkreślały i „podnosiły" oko. Przypadek? Nie sądzimy. Spójrzcie na Kleopatrę ;).

.....
.....

Wzrost

.....

I znowu, nie ma tutaj jednego kanonu, chodź modowe bilbordy zdają się temu przeczyć.. Generalnie, czy to chodzi o wzrost, czy twarz, czy proporcje, podobają nam się osoby, których cechy fizyczne nie odbiegają znacząco od standardu w danym kraju czy na danym kontynencie. Indianin z Andów raczej nie obróci się za Anją Rubik na ulicy, chyba że ze zdziwieniem :), za to będzie uważał za piękną swoją pulchną żonę o wzroście metr pięćdziesiąt.

.....
.....

W Europie to inna bajka - niska dziewczyna podobno nie nadaje się na modelkę! A kto tak wymyślił i czy ma rację? My uważamy, że przemysłowi mody potrzeba nieco różnorodności i nie chodzi tylko o kolor skóry, ale wzrost, wagę i figurę też. Naprawdę po świecie chodzą kobiety chude i grube, z dużym biustem i z małym, wysokie i niskie, blondynki, brunetki i rude. I wszystkie one są piękne. Nie daj się wbić w kanon. Nie jesteś kolejną bombonierką na półce w supermarkecie. Jesteś żywym człowiekiem, jesteś mądra, dobra, inteligentna, zabawna, pracowita, ciepła i jesteś piękna.

.....
.....
Czy zatem prawdziwa atrakcyjność jest uzależniona od naszej fizyczności, czy może od naszej inteligencji? Właśnie: o co w tym chodzi? Czy bardziej o ciało, czy o to, co nam w głowie siedzi? Ktoś błądząc rozmarzonym wzrokiem mówi: Ależ ona lub on jest sexy! To błądzenie jest przyjemne, wyzwala całe pokłady endorfin i sprawia, że czujemy się jak na haju. Tak, dokładnie, jak na haju, tylko dawkowanie może być różne, a i stopień uzależnienia również. Ale dlaczego ta osoba tak bardzo nam się podoba? Dlaczego właśnie ta, a nie inna?
.....
.....

Naukowcy poświęcili wiele pracy na analizę tego czym jest atrakcyjności. Publikacji na ten temat jest bez liku, bo i temat jest, że tak przekornie powiemy „atrakcyjny". Niektóre prace naukowe to setki stron zawierających wyniki badań pod kątem naszego DNA, hormonów, analizy komputerowej symetrii twarzy czy proporcji ciała. Umieścić kwintesencję tych badań w jednym artykule byłoby po prostu niemożliwe. I dobrze, bo tajemniczość wzmaga ciekawość, zaniepokojenie, podekscytowanie i… atrakcyjność. I oto w tym chodzi!

.....
.....
Atrakcyjność fizyczna jest zlepkiem przeróżnego rodzaju części składowych: to twarz i ciało - zapisana w nich symetria i proporcje. Piękno naszych oczu, ust, dłoni. Dla jednych atrakcyjne będą upięte nad karkiem włosy, dla innych sposób poruszania, a dla jeszcze innych obfite kształty. Każdy z nas posiada COŚ pociągającego i hipnotyzującego drugą stronę. Co więcej, nie jest to jedno coś. Całe mnóstwo elementów naszego ciała w połączeniu z umysłem, charakterem i temperamentem decyduje o przyciąganiu. Piękno naszego ciała jest tylko bramą do naszej atrakcyjności. Na samym szczycie niepodzielnie panuje piękny umysł.
.....
.....

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/