Wyróżnione 

14 Szczytów. Nie ma rzeczy niemożliwych

Zachęcamy Was do obejrzenia świetnego filmu dokumentalnego 14 Szczytów. Nie ma rzeczy niemożliwych. Jest to historia o Nimsdai Purja - nepalskim himalaiście, który w 2019 roku postanowił dokonać niemożliwego - zdobyć 14 himalajskich ośmiotysięczników w zaledwie 7 miesięcy. Żeby uświadomić sobie ten szalony jakby się wydawało cel, wystarczy wziąć pod uwagę, że zdobycie jednego tylko szczytu z Korony Himalajów przeciętnemu himalaiście zabiera średnio 2 miesiące!

.....

.....

W skład Korony Himalajów i Karakorum wchodzi czternaście ośmiotysięczników. Są to: Mount Everest, Czomolungma (8848 m.n.p.m.), K2, Czogori (8611 m.n.p.m.), Kanczendzonga (8586 m.n.p.m.), Lothse (8516 m.n.p.m.), Makalu (8463 m.n.p.m.), Cho Oju (8201 m.n.p.m.), Dhaulagiri (8161 m.n.p.m.), Manaslu (8156 m.n.p.m.), Nanga Parbat (8126 m.n.p.m.), Annapurna I (8091 m.n.p.m.), Gaszerbrum I (8068 m.n.p.m.), Broad Peak (8047 m.n.p.m.), Gaszerbrum II (8035 m.n.p.m.), Sziszapangma (8013 m.n.p.m.). Korony Himalajów i Karakorum nie należy mylić z Koroną Ziemi, którą tworzą najwyższe szczyty górskie poszczególnych kontynentów.

.....

.....

Nimsdai Purja, himalaista - amator, nie był w zasadzie rozpoznawalny w świecie uznanych himalaistów. Co więcej, z powodu swojego nepalskiego pochodzenia nie był w stanie zainteresować swoją wyprawą nikogo: mediów, sponsorów, sławnych kolegów po fachu. Wszyscy mówili mu jedno: TO NIEMOŻLIWE i NIE MA PRAWA SIĘ UDAĆ! Finalnie, żeby zrealizować swój plan, Nimsdai musiał zastawić dom i w ten sposób zdobył pieniądze na swoją wyprawy.

.....

.....

Wiecie co jest najlepszego w tej historii? To, że Nimsdai Purja jako pierwszy człowiek na świecie, wbrew wszystkim złym zaklęciom i niedowiarkom, zdobył 14 szczytów Korony Himalajów i Karakorum w niecałe 7 miesięcy! Udowodnił tym samym, razem ze swoją nepalską ekipą wspinaczy, że wiara w siebie, dobry plan, oddany i zmotywowany zespół mogą zdziałać cuda. Dzięki temu niezwykłemu osiągnięciu zainspirował wielu ludzi do wiary w siebie, do dążenia do celu, do słuchania swojego serca.

.....

.....

Podejmowanie wyzwań, o ile nie niesie ze sobą nadmiernego krytycyzmu wobec samych siebie, zawsze nas wzmacnia i rozwija. Bezczynne #zostańwdomu nie spowoduje, że nabierzemy odwagi do życia. Pójście własną drogą wbrew przeszkodom, rozwijanie skrzydeł wbrew ciągnącym nas w dół "życzliwym", wiara w swoje możliwości wbrew degradującym opiniom innych - to jest to, co powoduje, że dokonujemy niezwykłych przełomów i czynów. Nimsdai Purja udowodnił, że niemożliwe nie istnieje, a Ty w co wierzysz?

.....

.....

.....

.....

Postaw mi kawę na buycoffee.to

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/