Wyróżnione 

Ja i Moje Przyjaciółki Idiotki

W tym miesiącu w cyklu Follow My Flow poleca prezentujemy coś, czego jeszcze u nas nie było. Czyli czas na podcast! I choć to jest nasz pierwszy kontakt z podcastami to, jak się okazało, od razu trafiłyśmy na sam szczyt podcastowej Korony Ziemi. Niniejszym więc prezentujemy Wam hitowy podcast Joanny Okuniewskiej: Ja i Moje Przyjaciółki Idiotki.

.....

.....

Pewnie część z Was zastanawia się o co chodzi z podcastami - luz, my też do niedawna nie miałyśmy pojęcia :). Ale już wiemy, więc dzielimy się z Wami najważniejszymi informacjami: podcast to nic innego jak blog, tyle że mówiony :). Audycje są nagrywane i udostępniane w sieci na różnych platformach: Apple, Spotify, nawet You Tube. Ale uwaga to nie jest filmik, tylko trochę taka radiowa powieść w odcinkach.

.....

.....

Ja i Moje przyjaciółki Idiotki znajduje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych polskich podcastów - słucha go średnio około 20 000 osób! - i jest prowadzony przez Joannę Okuniewską, autorkę innego popularnego podcastu: Tu Okuniewska. Jak widać ta dziewczyna, Polka mieszkająca na Islandii, zamienia w złoto wszystko, o czym mówi :). Ja i Moje Przyjaciółki Idiotki to podcast, w którym Joanna Okuniewska, w ramach swojej własnej psychoterapii, z rozbrajającym humorem i niesamowitym zmysłem obserwacji, opisuje różne pogmatwane historie miłosne, które każdy z nas przeżył choć raz albo, o których słyszeliśmy, bo spotkały nasze przyjaciółki czy znajomych.

.....

.....

Na podstawie maili od słuchaczy obojga płci, autorka rozprawia się z porąbanymi związkami, relacjami bez przyszłości i zwykłymi sercowymi naciągaczami. Robi to inteligentnie, z dużym dystansem, więc przy okazji możemy się szczerze pośmiać, wzruszyć, zreflektować. Podcast Idiotki jest dla wszystkich, bo jak mówi sama autorka: idiotkowanie nie ma płci, orientacji, wieku, ani wyznania, a każdy idiotkuje jak chce i z kim chce. To, co nas wszystkich absolutnie łączy to to, że chcemy być kochani i zauważani i dlatego czasem angażujemy się w relacje i związki, które nie mają szansy przetrwania, albo są dla nas zwyczajnie niedobre.

.....

.....

W wielu tych historiach widzimy trochę swoje własne, ulegając złudzeniu, że ta nasza emocjonalna bonanza będzie inna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Co z tego wynika? Albo zamieniamy się w permanentnych naprawiaczy drugiej strony: "ja go naprawię, potrzebuję tylko trochę więcej czasu - tak z rok, najwyżej dwa :)", albo dajemy się robić w przysłowiowe bambuko: "odwołałem spotkanie, bo musiałem pilnie zawieźć na lotnisko babcię kuzynki Iwony". Znacie to? Finalnie lądujemy u przyjaciółki na kanapie, wylewając morze łez, bo ktoś ma nas za IDIOTKĘ. Historia stara jak świat! Wszystko ok, nie ma powodu do wstydu. W końcu wszyscy mamy w sobie potrzebę miłości. Pytanie tylko, co z tym dalej zrobić i gdzie leży granica, poza którą każda minuta zmarnowana na takiego typa  jest bezpowrotnie zgubioną szansą na bycie szczęśliwą tu i teraz.

.....

.....

Idiotki są uniwersalne, rewelacyjne, zabawne, z biglem i w punkt. Możecie ich słuchać w różnych okolicznościach przyrody: gdy stoicie w kolejce po bagietki, myjecie okna, albo ćwiczycie przysiady. Jednak nasz faworyt to słuchanie tego podcastu podczas jazdy samochodem. Człowiek się zrelaksuje, przy okazji dowie się czegoś nowego, znajdzie metodę na rozprawienie się z typem toksyną, albo z typem pokemonem. A przy okazji odpoczniecie od męczących i stresujących wiadomości, z których jasno wynika. że świat się już niedługo skończy :). Czyli siąść i płakać? Nie! Lepiej posłuchać Idiotek i uśmiać się do łez :).

.....

.....

.....

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/