Wyróżnione 

Joseph Murphy - Potęga Podświadomości

Potęga umysłu jest niezbadana. Wszystko, co wiesz jest tak naprawdę tylko i wyłącznie wierzchołkiem góry lodowej - ogromu wiedzy i potencjału, jaki kryje się w naszych głowach. Kto zada sobie trud, by zgłębić ten potencjał i nauczyć się z niego świadomie korzystać, pozostanie niezależny w swoich osądach i niepodatny na manipulację. Co więcej, dzięki tej umiejętności możemy sterować własnym życiem, zdrowiem, relacjami. Ty decydujesz, Ty masz ster. Dziś, w czasach zalewu dezinformacji i manipulacji, polecamy bardzo przydatną książkę, światowy bestseller: Potęga podświadomości autorstwa Josepha Murphy.

.....

.....

Kochani, jak się okazuje, a wiedza ta jest doskonale znana od lat naukowcom, nasz umysł ma, mówiąc w uproszczeniu, dwa obszary działania. Pierwszy to ten, którego używamy zazwyczaj załatwiając masę codziennych spraw - czyli świadomość.

Ale uwaga - to zaledwie kropla w morzu, ba! w oceanie naszych ludzkich możliwości. Największe możliwości kryją się nie w świadomości, ale w drugim obszarze, czyli w PODŚWIADOMOŚCI. Znamy ją najmniej, równie rzadko używamy, niejednokrotnie nie doceniamy, a tymczasem sedno tkwi właśnie w tej ukrytej krainie. Z tą książką łatwo się o tym przekonacie.

Jesteś niczym kapitan przy sterze. Jego zadaniem jest dawać właściwe polecenia. Ty również musisz myślami i wyobrażeniami wydawać odpowiednie rozkazy podświadomości, która kieruje całym twoim losem.

.....

.....

Wszystkie kultury i wszystkie tradycje znają moc podświadomości od tysięcy lat - zaskoczeni? Myślicie, że to jakieś przysłowiowe czary - mary? No jasne, a wiecie dlaczego? Ponieważ wydaje nam się, że tylko to, co widzimy oczami, czego możemy dotknąć, jest prawdziwe. Chociaż ostatnio jedyną prawdą jest to, co mówią nam w TV :). Zasiewa się w nas wątpliwości, nie ufamy swoim przekonaniom, przeczuciom, intuicji. Dlatego my już nie oglądamy telewizji, co gorąco polecamy. 

Ale wracając do meritum. Nie korzystając z mocy ukrytej w naszej podświadomości, cały czas oddalamy się od bogactwa, które tkwi w naszym własnym umyśle. Bardzo niewielu z nas jest naturalnymi optymistami, lub tak zwanymi ludźmi sukcesu, i chodzi nam tu wyłącznie o sukces bycia szczęśliwym i zadowolonym z życia. No to czemu komuś się udaje wszystko, a komuś innemu nic nie wychodzi? Bo wedle autora Potęgi Podświadomości ludzie szczęśliwi ufają bez wahania swojej podświadomości. Proste? Chyba nie, ale po regularnym treningu da się zrobić.

.....

.....

Musisz pamiętać, że żaden człowiek, okoliczności czy jakieś szczególne warunki nie zapewnią ci pokoju. Pokój znajdziesz tylko wtedy, gdy przejmiesz kontrolę nad swoimi myślami, słowami, czynami i reakcjami. Nie zapominaj, że to ty sam jesteś odpowiedzialny za to, co dzieje się w twoim umyśle.(...)

Starość zaczyna się wtedy, kiedy człowiek przestaje interesować się życiem, snuć marzenia i szukać nowych światów. Jeśli jednak czyjś umysł otwarty jest na nowe pomysły i zainteresowania, jeśli ktoś dopuszcza do siebie coraz to nowe odkrycia, zachowa zawsze młodość i witalność. (...)

.....

.....

Gdy ktoś nas niemilosiernie wkurzy, zawali, zawiedzie, gdy plany nie idą po naszej myśli, przeszkody troją się i dwoją, chorujemy, rozstajemy się, tracimy motywację - wtedy właśnie dostajemy ostrzegawcze flagi od naszej świadomości. Jeśli rzeczy idą źle rozwiązanie jest jedno - skierować się ku podświadomość! Rządzi tu prosta zasada.

Jestem tym, co trawię i jestem tym, co myślę. Jeśli wrzucam w siebie fast food - boli mnie brzuch i zapycham tętnice. Jeśli wyrzucam z siebie negatywne myśli i słowa, że mi się nie uda, że wszystko jest bez sensu, że jestem do niczego - to mi się nie uda, nie znajdę radości i będę do kitu.

Ale przecież - jeśli zacznę jeść więcej zielonego, to schudnę i zachowam zdrowie. Jeśli wszystkie moje myśli i wszystkie słowa będą dobre, to ukierunkuję całą energię na powodzenie. Energia braku nie będzie miała do mnie dostępu. Jednym słowem moje szczęście jest złożone w mojej podświadomości. Ode mnie zależy, jakie myśli wybiorę, jakie słowa wypowiem, jakimi ludźmi się otoczę.

.....

.....

Nie oczekuj pochlebstw od innych ludzi. Nie licz na awans, ani splendory. Zajrzyj w siebie i uświadom sobie, że sam możesz się awansować. Sukces, harmonia, właściwe działanie, piękno - wszystko to należy do Ciebie.)...) Mieć sukcesy to znaczy żyć pomyślnie. Kiedy żyjesz w zgodzie ze sobą i ze światem, kiedy z radością oddajesz się ulubionej pracy, jesteś człowiekiem sukcesu.

Kochani, w tak krótkiej recenzji nie ujmiemy wszystkich niuansów bogactwa i mądrości, a przede wszystkim niesamowitej sprawczości naszej ludzkiej podświadomości, dlatego koniecznie sięgnijcie po tę cudowną książkę - Potęga podświadomości. Miliony czytelników na całym świecie już znają tajemnicę szczęścia, warto do nich dołączyć.

.....

.....

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/