Liczba unikalnych odsłon 1 076 101 / Liczba aktywnych Użytkowników 7000
Narty w Kanadzie: Mont-Tremblant & Saint-Sauveur
Kurort Mont-Tremblant Resort
Siatka tras & wyciągów
Kurort Mont-Tremblant jest niezwykle fotogeniczny. Zarówno dolna stacja położona nad brzegiem jeziora, jak i górna, tuż przy trasach narciarskich obfitują w bajkową architekturę i fantastyczne widoki. Niemal na 100% będziemy mieć tu śnieg już od początków grudnia, aż do końca kwietnia. A w Quebecu zimy są naprawdę śnieżne i mroźne.
Kurort oferuje 102 trasy narciarskie, w tym 74 trasy ratrakowane i 13 wyciągów. Oferta i różnorodność szlaków narciarskich zadowolą każdego narciarza, i to pomimo tego, że Góry Laurentyńskie nie należą do bardzo wysokich. Trasy od podwójnie czarnych i czarnych, do czerwonych i niebieskich są w wystarczająco szerokie i długie oraz dobrze przygotowane. Nasze największe zdziwienie wywołał fakt, że infrastruktura wyciągów jest naprawdę przestarzała. Trochę jakbyśmy cofnęli się do Szczyrku z lat 2000, przed generalnym remontem :). OK, trochę przesadzamy, ale w resorcie Mont-Tremblant nie znajdziecie ośmioosobowych, zamykanych kanap z podgrzewanymi siedzeniami. Przygotujcie się raczej na stalowe i twarde stelaże bez kapsuły.
Ceny & organizacja
Pomimo niewątpliwej urody i świetnych tras, organizacja ośrodka budzi jednak wiele zastrzeżeń. Jeśli przyzwyczailiście się do świetnie ogarniętych miejsc w Austrii i Włoszech, to Mont-Tremblant będzie wydawał Wam się bardzo chaotyczny. Nie ma tu na przykład tak podstawowej rzeczy jak automatyczne bramki do skanowania karnetów, ani plastikowych kart ski pass. Po zakupie biletu dostajemy papierową karteczkę, którą trytytką przytwierdzamy do zamka w kurtce :). Przy każdym wyciągu stoją pracownicy z czytnikami kodów i skanują nasze bilety. Jak na tak popularne i drogie miejsce - SZOK :)!.
A propos cen! Mont-Tremblant Resort jest bardzo drogie. Za jeden dzień szusowania w zależności od sezonu płacimy od 95 do nawet 145 dolarów kanadyjskich. Wykaz cen znajdziecie tutaj. Podobnie zapłacimy za wypożyczenie sprzętu narciarskiego. I uwaga! Nie ma znaczenia czy bierzecie tylko narty lub tylko buty - zasada jest taka, że trzeba zapłacić za komplet. Zarówno do kas, jak i do wypożyczalni są ogromne kolejki, więc warto być tu z samego rana. Wyciągi pracują krótko, bo tylko od 8:30 do 15:30, albo do 16:00. Na jazdy popołudniowe można wykupić osobny karnet. Nasza ocena za całość to 3,5 / 5.
Ośrodek Sommet Saint-Sauveur
Tańszą, ale bardzo atrakcyjną alternatywą dla szusowania w rejonie Gór Laurentyńskich jest ośrodek Sommet aint-Sauver, oddalony od Montrealu o zaledwie 45 minut jazy samochodem. Bardzo malownicze miasteczko wraz z atrakcyjną bazą hotelową znajduje się bezpośrednio przy stokach narciarskich, położonych na górze Saint-Sauveur. Sommet Saint-Sauveur jest dużo mniejszym ośrodkiem niż Mont-Tremblant Resort, ale zdecydowanie lepiej zorganizowanym. Lokalizacja i odległość od Montrealu jest również mocną stroną tej miejscówki. Z tego powodu jest to jedna z najbardziej lubianych destynacji narciarskich mieszkańców Montrealu i jeden z 10 topowych ośrodków narciarskich w Kanadzie.
Siatka tras & wyciągów
Położony w Dolinie Laurentyńskiej resort Sommet Saint-Sauveur jest wymarzonym miejscem na narty, nie tylko z powodów infrastruktury i pięknych widoków, ale także dlatego, że jest to największy na świecie ośrodek do nocnej jazdy na nartach! Kilkanaście oświetlonych tras jest otwartych dla narciarzy od 8:30 aż do godziny 22! Poza tym Saint-Sauveur ma w swojej ofercie największy snowpark w Quebecu, a sezon narciarski trwa tu najdłużej w całej Kanadzie.
Resort oferuje 42 trasy o zróżnicowanej skali trudności, z czego aż 29! otwartych jest podczas nocnej jazdy. Czeka na Was 6 wyciągów otwartych w dzień i w nocy. Podobnie jak w Mont-Tremblant nie sa to super nowoczesne kanapy z kapsułami, więc trzeba się przygotować i ubrać nieco cieplej :), ale przynajmniej mamy do dyspozycji plastikowe ski passy i bramki skanujące. Trasy są bardzo dobrze przygotowane, choć nie za długie, bardzo zbliżone do naszego rodzimego Szczyrkowskiego.
Ceny & oferta
Ceny także nie przyprawiają o ból głowy. Za całodniowy karnet (do godziny 18:00) zapłacimy 82 dolary kanadyjskie. Zniżki obowiązują tylko dzieci poniżej 12 roku życia. Bilet na nocną jazdę to koszt 58 dolarów. Za wypożyczenie nart, butów, kijów i kasku zapłacimy około 50 dolarów. Sprzęt można zarezerwować on-line. Szkółka narciarska z Saint-Sauveur cieszy się bardzo wysoką renomą ze względu na swoją obszerną i różnorodną ofertę oraz metody nauczania. Zdobyła ona nawet pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie na najlepszą szkółkę narciarską Ameryki Północnej! Nasza ocena kurortu za całość to 4 / 5.
Wielki buziak dla Ciebie Betty.

Przewodniki podróżnicze (eBooki) - Podróże Życia – sklep.followmyflow.com.pl
Więcej ciekawych artykułów znajdziecie tutaj: Podróże
Kliknij w ikonkę Social Media i zaobserwuj nas na
Instagramie @followmyflowlifestyle & Facebooku @followmyflowlifestyle
Zapraszamy na nasz kanał na You Tube: Follow My Flow Life Style
INFORMACJE PRAKTYCZNE
* Dokładne informacje o aktualnych zasadach wjazdu do Kanady znajdziecie tutaj: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/kanada
*Do Kanady nie potrzeba wizy, należy jednak wypełnić aplikację ArriveCAN oraz Elektroniczną Autoryzację Podróży dla obywateli państw zwolnionych z obowiązku wizowego, gdy przybywają do Kanady drogą lotniczą
* Czym się poruszać: do Kanady można lecieć samolotem z Polski, lub przejechać samochodem z terenu USA. My lecieliśmy z Krakowa.
* Waluta: 1 dolar kanadyjski = 3,35 złotego w zależności od kursu walut w danym okresie.
* Płatności: na miejscu można płacić kartą i gotówką, wszędzie dostępne są bankomaty. Nie było żadnego problemu z dostępnością bankomatów walutowych oraz z płatnością kartą.
* Cena za obiad w restauracji: Sycący obiad z uwzględnieniem napojów i wina to koszt około 100 zł za osobę.
* Bezpieczeństwo: ludzie byli przyjaźnie nastawieni, otwarci, skorzy do rozmów, czułyśmy się bardzo bardzo bezpiecznie.
* Kraj przyjazny rodzinom z dziećmi: tak, dzieci będą tu otoczone opieką i uśmiechem.
*Czystość: W mieście było czysto.
* Poziom hoteli: mieszkaliśmy u rodziny, w hotelach i w airbnb (standard europejski)
*Kiedy najlepiej jechać do Montrealu: sezon trwa cały rok
w miesiącach: listopad - marzec będzie mroźna i śnieżna zima, natomiast w okresie czerwiec - sierpień jest bardzo upalnie i wilgotno
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/