Wyróżnione 

NYAD

Film NYAD koniecznie trzeba zobaczyć! To nie tylko doskonały popis gry aktorskiej dwóch fenomenalnych aktorek: Annette Bening i Jodie Foster, ale to przede wszystkim zapis heroicznych zmagań prawdziwej postaci Diany Nyad, która jako pierwsza osoba na świecie przepłynęła wpław odcinek od Kuby do Key West. Nie używała do tego klatki chroniącej przed rekinami, ani nie wyszła z wody nawet na chwilę. Płynęła cały czas przez 53 godziny. Czy było miło? Nie było! To było najstraszniejsze, najbardziej wykańczające, a jednocześnie najpiękniejsze doświadczenie i osiągnięcie Diany. Dokonała tego w wieku - uwaga - 64 lat!

.....

.....

Diana często powtarzała, za słowami swojego ojca, że jej nazwisko Nyad oznacza grecką nimfę wodną. Miało to dla niej znaczenie niebagatelne. To właśnie ojciec zaraził ją pasją do pływania i zaszczepił w niej potrzebę sięgania po najtrudniejsze wyzwania i odwagę do ich pokonywanie. Już w latach 70-tych XX wieku Diana Nyad należała do garstki wybitnych pływaków długodystansowych. Jako młoda pływaczka przepłynęła w zasadzie wszystkie znane trasy na otwartych wodach, już wtedy była legendą. Jedynym akwenem, który stawił jej wówczas opór była Cieśnina Florydzka, czyli pas wody łączący Kubę z wyspą Key West w Stanach Zjednoczonych. W 1978 roku po pierwszej nieudanej próbie przepłynięcia tego odcinka, Diana Nyad porzuciła karierę pływacką i zajęła się dziennikarstwem sportowym.

.....

.....

Jednak podczas swoich 60-tych urodzin, Diana zdała sobie sprawę, że czegoś jej brakuje, że porzucone wyzwanie ciągle domaga się realizacji. Dokładnie w wieku sześćdziesięciu lat powróciła do treningów pływackich z zamiarem przepłynięcia Mount Everestu pływaków, czyli 177 kilometrów Cieśniny Florydzkiej, jako pierwsza osoba na świecie bez klatki chroniącej przed drapieżnikami i ułatwiającej poruszanie się we właściwym kierunku. 

.....

.....

Jak zapewne możecie sobie wyobrazić, wszyscy na początku uznali, że zwyczajnie zwariowała, i że dokonanie podobnego wyczynu nie jest możliwe dla kobiety, zwłaszcza w wieku Diany Nyad. Jednak nieustępliwość i determinacja sprawiły, że w 2013 roku podjęła ona kolejną próbę dokonania "niemożliwego". I to właśnie tę wyboistą drogę jaką musiała pokonać Diana Nyad, żeby spełnić swoje marzenie, możecie prześledzić oglądając film NYAD na platformie Netflix. A jest to historia ekscytująca, motywująca i bardzo ludzka. Do tego, świetnie opowiedziana i zagrana. Możemy Diany nie lubić, obserwując jej egoizm, brak empatii, czy samolubstwo. Ale kibicujemy jej, wspieramy ją, chcemy, żeby jej się udało.

.....

.....

Diana Nyad przeszła długą drogę. Nie tylko jako sportowiec, ale jako kobieta, jako człowiek. Wszystko jest po coś! Oto słowa jakie powiedziała Diana Nyad zaraz po dopłynięciu do Key West: - Po pierwsze: nigdy się nie poddawaj! Po drugie: nigdy nie jesteś za stara, by realizować swoje marzenia! I po trzecie: choć może wyglądać to jak sport indywidualny, to wymaga całego zespołu.

NYAD - historia kobiety, która dokonała niemożliwego, która była zdeterminowana, ale i bezkompromisowa w dążeniu do wyznaczonego celu. Polecamy!

.....

...

Przewodniki podróżnicze (eBooki) - Podróże Życia – sklep.followmyflow.com.pl

Co wyróżnia nasze ebooki? Przede wszystkim oszczędzasz czas i pieniądze w przygotowaniu swojej podróży Dajemy Ci piękną oprawę graficzną i zdjęciową Dzięki interaktywnemu menu łatwo i szybko poruszasz się po wybranych zagadnieniach Podajemy Ci gotowy plan podróży. Podróżujesz w realu, albo nie wychodząc z domu. To zale

.....

.....

.....

Postaw mi kawę na buycoffee.to

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/