Wyróżnione 

Oprah Winfrey: To, co wiem na pewno

Zawsze szczyciłam się swoją niezależnością, uczciwością i wsparciem, którego udzielam innym. Ale dumę od pychy dzieli niewiele. Nauczyłam się, że czasami trzeba wyjść poza swoje ego, by poznać prawdę. Okazało się, że gdy życie staje się trudne, najlepiej zadać sobie pytanie: "Czego ma mnie to nauczyć?". Proste, prawdziwe, do bólu znajome. W tym odcinku Follow My Flow poleca podajemy na tacy prawdziwą perełkę: książkę Oprah Winfrey: To, co wiem na pewno.

.....

.....

Tę niezwykłą, zmuszającą do refleksji nad sobą książkę poleciła nam Asia K. Zastanawiamy się teraz, jak się odwdzięczymy. Asia dzięki :). To, co wiem na pewno to zbiór felietonów, które słynna prezenterka pisała przez kilkanaście lat do jednej z amerykańskich gazet. Oprah próbowała w nich odpowiedzieć, na zadane jej kiedyś pytanie: "Co takiego wiesz na pewno?". W książce autorka w piękny, otwarty sposób szuka odpowiedzi na odwieczne życiowe rozterki. Jakie znaczenie mają nasze codzienne zmagania z rzeczywistością, porażki i zwycięstwa, wzloty i upadki, zagubienie i pewność, wstyd i duma, strach i próba, samoakceptacja i krytyka? Czy naprawdę powodzenie i szczęście w naszym życiu jest wyłącznie kwestią optyki albo decyzji? Perspektywy z jaką patrzymy na siebie i innych? Pełnej otwartości, pokory i radości lub lęków, osądów albo uprzedzeń?

.....

.....

Ilekroć staję przed trudną decyzją, zadaję sobie pytanie: "Co bym zrobiła, gdybym nie bała się popełnić błędu, zostać odtrącona, narazić się na śmieszność, albo osamotnienie?". Wiem na pewno, że gdy odrzucasz strach, pojawi się w polu widzenia odpowiedź, której szukasz. A jeśli zanurzysz się w to, czego się boisz, jeśli się odważysz i otworzysz - walka z tym, co ukryte najgłębiej, może ci dać największą siłę.

.....

.....

My już wiemy na pewno, że wszystko jest po coś, że nie ma przypadków, że każda napotkana osoba, stanęła na naszej drodze w jakimś celu: albo da nam lekcję szczęścia, albo niezły wycisk :). Wiemy na pewno, że przyjaźni, miłości i poczucia szczęścia nie da się niczym zastąpić, ani kupić. Wiemy na pewno, że nie warto tracić energii na udowadnianie innym swojej wartości, bo jedyną osobą, której warto cokolwiek udowodnić jestem JA sama. Wiemy na pewno, że nic nie trwa wiecznie, dlatego uczymy się cieszyć chwilą tu i teraz. Wiemy na pewno, że czasem jest nam bardzo pod górkę, ale przecież widoków ze szczytu ośmiotysięcznika nie da się porównać do tych z pierwszego piętra biurowca :). Wiemy na pewno, że warto przeczytać tę książkę, a najlepiej trzymać ją obok łóżka już zawsze, tak na wszelki wypadek :).

.....

.....

Jedna z moich ważniejszych życiowych lekcji polegała na dogłębnym zrozumieniu, że coś, co wydaje się mrocznym okresem w dążeniu do sukcesu, jest chwilą, w której wszechświat naprowadza cię na nowy kierunek. Wszystko może okazać się cudem, błogosławieństwem i szansą, jeśli tylko zechcesz to widzieć w taki sposób. (…) Gdy widzisz w przeszkodach to, czym są naprawdę, nigdy nie zwątpisz w drogę, która prowadzi cię tam, dokąd chcesz zajść. Wiem na pewno, że ktoś, kim masz się stać, ewoluuje z osoby, którą jesteś teraz. Gdy zaczynasz doceniać lekcje, błędy i komplikacje jako szczeble przyszłej kariery, to znaczy, że zmierzasz w dobrym kierunku.

A ty, co wiesz na pewno?

.....

.....

...

Interaktywne książki podróżnicze "Podróże Życia" (e-book) – sklep.followmyflow.com.pl

Co wyróżnia nasze ebooki? Piękna oprawa graficzna i zdjęciowa - ten ebook to idealny pomysł na prezent dla Twoich najbliższych miłośników podróży. Interaktywne menu - łatwo i szybko poruszasz się po wybranych zagadnieniach w książce zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i na komputerze. Plan podróży - podajemy Ci gotowy

.....

.....

.....

Postaw mi kawę na buycoffee.to

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/