Wyróżnione 

Pieśni Współczesne - Miuosh & Zespół Śląsk

Pieśni współczesne to jedna z najpiękniejszych płyt - takich płyt życia. Autorem tego niesamowitego projektu jest Miuosh, który wraz z Zespołem ŚLĄSK stworzył przepiękną ucztę muzyczną, literacką i emocjonalną. Nikt, kto posłucha tej płyty nie pozostanie wobec niej obojętny, wejdzie ona w człowieka aż do kości, aż po najgłębsze bebechy i tam pozostanie, na zawsze. Dawno nie słuchałyśmy i nie przeżyłyśmy czegoś równie pięknego i wzruszającego, poruszającego dosłownie każdą komórkę w ciele. 

.....

.....

Miuosh, katowicki raper wykraczający daleko poza schematyczne myślenie na temat tego gatunku muzyki, zdobył ogromną popularność płytą Miuosh / Smolik / NOSPR. Płyta okazała się niesamowitym sukcesem - Miuosh jako pierwszy artysta w Polsce sprzedał koncert stadionowy. Pewnie Was to zdziwi, ale zrobił to wcześniej niż Dawid Podsiadło ;). Na tej wznoszącej fali Miuosh pokusił się o dzieło jeszcze bardziej ambitne. Czy z powodzeniem? Zdecydowanie tak.

.....

.....

Artysta zaprosił do współpracy nie tylko znanych wokalistów, takich jak: Igor Herbut, Ralph Kamiński, Król, Organek, Julia Pietrucha, Bela Komoszyńska, Natalia Grosiak oraz świętej pamięci Kora, ale przede wszystkim Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Przy dźwiękach orkiestry, solistów oraz chóru dokonuje się na płycie i na scenie podczas koncertów, prawdziwe dzieło sztuki - pełne emocji, wzruszeń, łez, refleksji. Hipnoza. Tradycyjne pieśni Beskidu Śląskiego i Ziemi Śląskiej zostały przez Miuosha przearanżowane i unowocześnione. Niektóre teksty zostały napisane specjalnie do dawnych melodii. Starym tekstom o ludzkich losach nadano młodą, wielopoziomową, oprawę muzyczną. Powstało arcydzieło.

.....

.....

Teoretycznie niemożliwe do pogodzenia światy otrzymały nowe życie, własne życie. Pełne pasji, melancholii, a jednak piękne. Jak się po raz kolejny okazuje, ludzie pozostają tacy sami, mają te same lęki, te same strachy, te same uniesienia i te same tęsknoty. Słuchając tej płyty, zwłaszcza w tym czasie, kiedy u naszych sąsiadów na Ukrainie toczy się straszliwa wojna i losy wielu ludzi pozostają niepewne, będziecie mieć to samo, chwytające za serce odczucie. Zwłaszcza w tragicznych, nielogicznych czasach najważniejszą wartością zawsze powinny być: nadzieja, życie, honor i miłość bo, jak śpiewa Król w pieśni Wołanie: Dopóki umiem marzyć, wierzę w nowy dzień…

.....

.....

Czuję jak mnie woła
Jak szepce mi
Podnosi mnie z kolan
Podnosi mnie krzyk
Wszytko co mi dały
Co umiem
Co kocham
Dzisiaj im oddaje
Jak siebie dla Boga

Doliny Doliny Doliny

Niosę ten ich ból
Wzdłuż pól
Wzdłuż elektrycznych osad
Czarnej ziemi sól
Jej król
Aż otworzą niebiosa 

Popatrz co mi dały

W to wierzę

To kocham do końca

Dzisiaj Ci oddaję
Jak wiarę
Jak promienie słońca

Doliny Doliny Doliny
Doliny Doliny Doliny

Doliny

.....

.....

.....

.....

Postaw mi kawę na buycoffee.to

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/