Wyróżnione 

Pracujące mamy - Workin' Moms

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji polecamy Wam świetny kanadyjski serial Pracujące mamy - Workin' Moms, który możecie oglądać na platformie Netflix. To zabawna kompilacja z życia kilku przyjaciółek, których życie wywraca się do góry nogami od momentu urodzenia dziecka. Codziennie perypetie głównych bohaterek, ich dylematy, a nieraz i życiowe dramaty odbijają jak lustro nasze własne rozterki i radości. I garść złotych monet tej z nas, która nie odnajdzie siebie w nieidealnych losach Kate, Anne, Frankie, Jenny i Sloane.

.....

.....

Łączenie urlopu macierzyńskiego, który w Kanadzie jest zresztą bardzo krótki, z życiem zawodowym jest jak godzenie wody i ognia. Albo zgasisz jedno, albo drugie pochłonie wszystko dookoła. Jak znaleźć równowagę między własnymi aspiracjami i ambicjami a realizacją siebie w roli matki? Jak uwolnić się od presji "bycia dobrą mamą" i co to tak naprawdę oznacza? Z wszystkimi tymi pytaniami zderzamy się każdego dnia, zupełnie tak samo jak nasze bohaterki zza oceanu.

.....

.....

Do tego dochodzi jeszcze najgorsze wymaganie, jakie same sobie narzucamy: UWAŻAMY, ŻE MUSIMY BYĆ PERFEKCYJNE. Pogrzebałyśmy w zakurzonym kufrze niepamięci nasze radosne, pozbawione stresu oblicza sprzed 20 lat, kiedy to wszystko, absolutnie wszystko wydawało się możliwe i bezproblemowe. Dziś, jak w dniu świstaka, codziennie łapiemy oddech i realizujemy naszą misję superbohaterek, choć nikt nie daje nam gwarancji powodzenia. Uczymy się, pracujemy, rodzimy dzieci, wychowujemy je, by finalnie opaść na fotel i powiedzieć - było warto :)!

.....

.....

Bycie mamą i kobietą pracującą w dzisiejszym świecie to spore wyzwanie. Jak przewrotnie mówi słynna amerykańska stand-uperka Ali Wang - feminizm to najgorsza rzecz, jaka mogła przytrafić się kobietom :). Dlaczego? Bo tak głośno krzyczałyśmy, że umiemy zrobić wszystko, że oprócz całej dotychczasowej roboty związanej z posiadaniem dzieci i ogarnianiem domu, musimy jeszcze chodzić do pracy i dokładać się do domowego budżetu. Prawda czy fałsz? Żeby spróbować odpowiedzieć na to pytanie, musimy się bardzo głęboko zastanowić :).

.....

.....

Najlepiej więc zróbcie sobie drinka, nabierzcie dystansu i z przymrużeniem oka poobserwujcie przeciętną współczesną mamę - kobietę w wieku plus minus 40 lat, pracującą na etacie lub prowadzącą własną firmę, albo i to i to :). Biegającą z językiem na brodzie od samego rana między przedszkolem, szkołą, pracą, wywiadówką, pediatrą i alergologiem. A i jeszcze mężem :). Robiącą domowe zakupy, sprzątającą łazienkę, a w wolnej chwili… odrabiając z dzieckiem zadanie domowe na wczoraj. Crazy is my life! Kochane, bawcie się dobrze oglądając Pracujące mamy i najlepszego z okazji Dnia Niematkipolki :)!

.....

.....

.....

.....

Postaw mi kawę na buycoffee.to

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/