Fly Cafe - krąg kobiecej mocy


Prawdziwa przyjaciółka tyle o mnie wie, że albo muszę ją zabić albo przyjaźnić się z nią do śmierci ;).

To jeden z najlepszych cytatów o przyjaźni - w kilku słowach oddaje całą kwintesencję naszych kobiecych relacji. Zastanawiacie się czy faktycznie tak jest? Jest! Możecie stanąć na dworcu na różnych peronach, ale tor jazdy będziecie mieć ten sam. Podążając za sobą i ze sobą przez całe życie.

.....
.....

Czasem los Was zetknie ze sobą już w przedszkolu albo w podstawówce. Zastanów się ile masz takich przyjaciółek. Nawet jeśli wasze drogi się rozejdą bo życie, bo studia, bo przeprowadzka, jeśli się spotkacie lub wymienicie maile - wszystko między Wami jest ok, bo nadajecie na tych samych falach. Czasem spotykamy najlepszą przyjaciółkę, kiedy już jesteśmy dorosłe. Na początku łączy nas praca, albo dzieci, albo mieszkamy po sąsiedzku. Z czasem relacje zacieśniają się, rodzi się zaufanie. Znamy na wylot nasze słabości i mocne strony - niektóre mamy wspólne :). Możemy na siebie liczyć, pomagamy sobie w codziennych sprawach i dzielimy ze sobą niecodzienne pasje.

.....
.....
Jednym słowem - przyjaciółka to skarb - tylko ona wesprze Cię w trudnych chwilach i tylko ona głowę zmyje, gdy nie podążasz swoją ścieżką. Postawi Cię do pionu, kiedy to konieczne i posiedzi z Tobą całą noc, jeśli musisz się wypłakać, albo wykrzyczeć - i to tylko dlatego, że mąż znowu Cię wkurzył :). Przyjaciółka z prawdziwego zdarzenia ma bardzo wiele zalet, a jeśli posiada jakieś wady, to tylko te wspaniałe, które jesteś w stanie tolerować. Najważniejsze, że ona Cię nie ocenia, nie krytykuje i nie podcina Ci skrzydeł. Wręcz przeciwnie: czujesz się doceniona, zrozumiana i podniesiona na duchu.
.....
.....
Kiedy tego potrzebujesz - przytuli, gdy masz zły dzień - wysłucha. Kiedy problemy wiszą jak kamień u szyi opowie kawał na poprawę humoru. Idzie z Tobą do kina, gdy potrzebujesz głupiej komedii po dniu wypełnionym absurdami wziętymi prosto z życia. Narzeka razem z Tobą nawet wtedy, gdy sama nie ma na co narzekać. Staje w drzwiach z butelką wina, gdy masz już wszystkiego dość. Nie przytakuje, gdy popełniasz błędy. Nie ukrywa co myśli, jest z Tobą szczera, ale nigdy nie robi tego, by Cię zranić. Ona jest od tego, by cię porządnie opieprzyć, gdy robisz głupoty wagi ciężkiej ;). Ale jeśli wybierzesz po swojemu - zawsze będzie stać po Twojej stronie.
.....
.....
Jeśli napiszesz lub zadzwonisz w temacie tak zwanego EMERGENCY: - Możemy się spotkać za pół godziny? Mam problem! Stanie przy Tobie choćby w szlafroku, właśnie dla Ciebie, dlatego, że jej potrzebujesz. Przyjaciółka to Twoja Tajemnica - zna najbardziej skrywane sekrety, szaaa… Ale nie jest Twoim lustrzanym odbiciem. I dobrze! Dzięki temu zabawa, uczucia, odmienność są takie fajne!
.....
.....

Dobra przyjaciółka zapłaci za Ciebie kaucję w więzieniu, ale tylko prawdziwa przyjaciółka pójdzie siedzieć z Tobą mówiąc:

- Cholera, mamy przerąbane ;)!

Ona jest z Tobą, kiedy wszystko się układa i kiedy wszystko się sypie. Gdy się spotykacie możecie, wedle uznania, albo zdobywać góry albo kraść konie. A nawet raz to, raz to: ty wolisz chodzenie po górach, a ona jazdę konną - więc jedziecie konno w góry :). Wszystko się da, bo możecie na siebie liczyć.

.....
.....

Ale jeśli, podobnie jak my, masz to szczęście, że w tym więzieniu siedzisz nie z jedną, a z kilkoma przyjaciółkami, to Kochana jesteś szczęściarą do potęgi! Są tylko dwie możliwości: albo wygrałaś los na loterii, albo jesteś tak zajebista, że wszyscy chcą być w Twoim kręgu ;)! Trochę jak u Bridget Jones w tajskim więzieniu: wymiana staników z więźniarkami i śpiewanie Like A Virgin Madonny ;).

.....
.....
Koloryzujemy? Przesadzamy? Właśnie, że nie! Bo dokładnie tak wyglądają nasze spotkania w kobiecym gronie. Zazwyczaj na tę okazję wybieramy odlotowe miejsca, takie jak nasza ulubiona kawiarnia - bar FLY CAFE na bielskim lotnisku. Miejsce jest cudowne i idealne na spotkania z przyjaciółmi, a zwłaszcza na sabat czarownic :). Świetna lokalizacja przy lotnisku, z widokiem na góry wartym milion dolarów. Do tego atrakcja w formie startujących oraz lądujących samolotów i szybowców. Ale chyba największym skarbem jest sam budynek kawiarni - perełka architektury w stylu Art Deco!
.....
.....
Przyjazna atmosfera, wyśmienite jedzenie, dobre wino i pyszna kawa, smaczne desery i jesteśmy tu jak u siebie! Jeśli któraś z nas wpadłaby na babskie spotkanie z dziećmi - nie ma problemu - zaraz obok Fly Cafe jest nowoczesny "lotniczy" plac zabaw. Zresztą spotkania w kobiecym kręgu wspierających się przyjaciółek są zazwyczaj tak udane, że dzieci nam niepotrzebne, by spróbować pilotować samolot - choćby tylko na niby.
.....
.....
Spotykamy się tu często, pewnie i tak rzadziej niż byśmy chciały. Niemniej bardzo dbamy o ten rytuał. Każda z nas jest inna, każda ze swoimi własnymi radościami i problemami. Jedne są w związkach, inne singielki. Pracujemy w różnych zawodach, mamy odmienne spojrzenie na świat. Osobno, każda z nas ma swoje własne życie ale razem tworzymy mały wszechświat. I żeby było jasne: żadna z nas nie jest satelitą drugiej, każda jest gwiazdą.
.....
.....
Kobiecy krąg, znany już w bardzo zamierzchłych czasach, zawsze dawał kobietom siłę i poczucie zrozumienia. Kiedy nasze pra, pra, pra babki spotykały się, tak jak my dzisiaj, budowały więzi na całe życie. Inspirowały się nawzajem, dzieliły doświadczeniami, a nieraz i sprośnymi kawałami :). Uczyły się od siebie życia, zaufania i dystansu do problemów. Czasem w życiu każdej z nich dzięki wzajemnej relacji pojawiały się wspaniałe pomysły, przełomy i zmiany.
.....
.....

Z nami jest dokładnie tak samo. Spotykamy się w cudownym Fly Cafe, by być razem. Relacje nie budują się same - trzeba o nie dbać jak o ogród. Trzeba się spotykać, razem śmiać się i płakać. Trzeba trzymać się za ręce i wybaczać drobne błędy. My kobiety musimy budować naszą jedność i solidarność. Nie powinnyśmy patrzeć na siebie jak na potencjalne konkurentki. Lepiej stać za sobą murem, ponieważ w kobiecym kręgu jest wielka moc i ogromna sprawczość.

.....
.....

Spotkania w gronie przyjaciółek są naszą siłą napędową. Czasami organizujemy się spontaniczne, a niekiedy planujemy na kilka miesięcy do przodu. Raz jedziemy blisko - do bielskiego Fly Cafe, a kiedy indziej ruszamy razem na koniec świata. Pomimo, że lubimy spotykać się całymi rodzinami, to dbamy o czas kiedy chcemy pobyć same, bez fochów nastolatków i marudzenia młodszych dzieciaków. Jedna krótka wiadomość wysłana na whatsapp:

- Spotykamy się we Fly Cafe - i wszystko ustalone! ;)

.....
.....
I choć na co dzień, wszystkie pędzimy jak szalone: pasje, praca, dom, szkoła, sprzątanie, gotowanie, bawienie się w kierowcę taksówki lub nauczycielkę - to właśnie te chwile spędzone w kobiecym kręgu są tylko i wyłącznie dla nas. Dziewczyny, pamiętajcie o sobie! Żeby nie zwariować sprawiajcie sobie takie przyjemności. Facetom i dzieciom wstęp surowo wzbroniony ;)! Nasze miejsce i nasze zasady, więc kto nam zabroni!? :)
.....
.....
Zdziwiona? Ależ nie ma co się dziwić! Musimy przyznać, że w naszym otoczeniu nie dość, że są świetne babeczki, to jeszcze bardzo charyzmatyczne. Każda z nas ma niezły charakterek i pewnie dzięki temu tak świetnie się razem bawimy.
.....
.....
Przy tym mamy nieograniczone pokłady dobrej energii, więc niejednokrotnie nasze babskie spotkania kończą się późnym wieczorem, a nawet w nocy. Ostatnio częstszym tematem jest obśmiewanie polityków i dyskusje o prawach kobiet! Jak widać angażujemy się także w poważne tematy, ponieważ właśnie NAS dotyczą najbardziej.
.....
.....
Z niektórymi dziewczynami znamy się od zawsze. Jako nastolatki stawałyśmy przed lustrem i robiłyśmy pierwsze próby makijażu, albo wybierałyśmy ciuchy na dyskoteki - zdjęcia z tamtych czasów nadal poprawiają nam humor ;). Inne przyjaźnie przychodziły wraz z latami, jedne na studiach, inne w pierwszej pracy, jeszcze inne na spacerach z dziećmi.
.....
I to wcale nieprawda, że najlepiej mieć tylko jedną przyjaciółkę, taką z prawdziwego zdarzenia. Uważamy, że trzeba się otaczać jak największą ilością osób, które nas wspierają, pomagają, śpiewają razem z nami po kilku lampkach wina i przytrzymują włosy nad toaletą, jeśli tego wina będzie za dużo ;)! Pielęgnacja przyjaźni to dbanie także o siebie i o swoje dobre samopoczucie. Nie wiemy czy u Ciebie jest tak samo, ale my naprawdę potrafimy umówić się za trzy miesiące, o konkretnej godzinie i w konkretnym miejscu, by zjeść razem kolację. A że przy tym śmiech do bólu brzucha mamy gwarantowany, więc i restaurację i kabaret uznajemy za zaliczone ;)!
.....
.....
KOCHANE KOBIETY, ŻYCZYMY WAM CUDOWNEGO DNIA KOBIET W KOBIECYM KRĘGU!
.....

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/