Follow SuperENKi

Kiedy zaczęłyśmy pisać bloga postanowiłyśmy wpatrywać się uważnie w plan Wszechświata bez przeszkadzania. Chciałyśmy być wyczulone na znaki, jakie nam daje i korzystać z nowych i nieznanych możliwości. I kiedy znalazłam na Instagramie, w zaledwie kilka dni po pierwszym logowaniu :), informację o tym, że Joanna Przetakiewicz poszukuje kandydatek na Liderki swojego projektu społecznego Kobiety Nowej Ery, uznałam, że oto właśnie nasz pociąg nadjechał i naprawdę nie ma możliwości abyśmy do niego nie wsiadły. I tak też się stało. Renia poparła mnie od razu, jakże ona jest pełna zaufania do moich szalonych pomysłów, więc spontanicznie i pełne wiary wysłałyśmy nasze zgłoszenie.


.....

Miej odwagę być kobietą nowej ery jak my - próbuj pomimo wątpliwości

.....

.....

Zupełnie niedawno postanowiłyśmy podzielić się z wami na blogu naszym flow do podróży, życia i świata. Trudno uwierzyć, że minęło tak niewiele czasu a tyle się wydarzyło. Opanowałyśmy wiele nowych umiejętności, poznałyśmy inspirujących ludzi. Mamy Was, kochani czytelnicy. Rok temu nie podejrzewałam, że tyle opcji i możliwości jest w zasięgu i na wyciągnięcie ręki. A jednak dziś tak właśnie to widzimy. Fantastyczna przygoda trwa niedługo ale czujemy, że otworzyłyśmy drzwi do krainy pozytywnej energii, kreatywności, inspiracji a przed nami jeszcze dużo więcej.

.....

.....

I oto jesteśmy Liderkami Kobiet Nowej Ery by Joanna Przetakiewicz w naszym mieście

.....

Idea ENK jest nam bliska i w sumie doszłyśmy do wniosku, że tak naprawdę od dawna jesteśmy Kobietami Nowej Ery w naszej mikrospołeczności. Jesteśmy niezależne, pewne siebie, znamy swoje słabości i nie wstydzimy się ich, pozwalamy sobie na emocje, nie zapominamy o zdrowym rozsądku, akceptujemy i lubimy siebie takimi jakimi jesteśmy. Szkoda nam czasu i energii na toksyczne rozmowy, toksycznych ludzi i sytuacje. Chcemy poświęcać nasz czas na budowanie wartościowych relacji, robienie inspirujących rzeczy, żyć na własnych warunkach, być spełnione. 

.....

.....

Dziękujemy Joannie Przetakiewicz, że tchnęła w nas moc budowania społeczności na wielką, ogólnopolską miarę. Dziś, w zaledwie kilka miesięcy od powstania, Era Nowych Kobiet stała się drugą, po Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, organizacją pozarządową i non profit w Polsce. Wszystkie 75 miast zrzeszających kobiety w ENK to już zasięg 30 milionów odsłon w internecie miesięcznie. Jak widać my kobiety stanowimy ogromną siłę sprawczą, potrafimy się wspierać i motywować, razem możemy więcej zdziałać dla nas, dla naszych córek i dla naszych praw. Dziękujemy Joannie także za promowanie naszej akcji charytatywnej #dzieciakibezkoronypomagaj, którą Follow My Flow & Era Nowych Kobiet Bielsko - Biała wdrożyły podczas zatrzymania szkół w czasie kwarantanny Covid-19. Chciałyśmy umożliwić e-learning dzieciom z naszej okolicy, które nie posiadają komputerów. Więcej o naszej akcji przeczytasz tutaj: Dzień Dziecka - z podróżą dookoła świata.

.....

Pierwszy Ogólnopolski Zjazd Liderek Ery Nowych Kobiet

.....

Nasza siła polega na tym, że zawsze jesteśmy sobą

.....

Niedawno uczestniczyłyśmy w spotkaniu Liderek ENK z Joanną Przetakiewicz w Dune Beach Resort w Mielnie. Wszystko, czego mogłyśmy się spodziewać i tak przerosło nasze oczekiwania. Nie pamiętam kiedy ostatnio spotkałam tak dużo (było na 50 a to i tak połowa wszystkich Liderek) kobiet pełnych pasji, energii, samoakceptacji i sprawczości.

Miałyśmy czas aby posłuchać poważnych wykładów: o prawach kobiet (Katarzyna Jakimowicz - Dyrektor Generalny Rzecznika Praw Obywatelskich), o kobiecym zdrowiu i dramacie endometriozy (dr n. med Mikołaj Karmowski - wieloletnie doświadczenie kliniczne zdobył w I Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu) i o odżywianiu na poziomie komórkowym, by mieć piękne włosy i zdrowe ciało (Marta Mieloszyk-Pawelec - mgr farmacji, kosmetolog, absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu, ekspert w zakresie mikroodżywiania). Doskonaliłyśmy umiejętności autoprezentacji dzięki porywającemu wykładowi Aneta Wrony.

.....

.....

Pogłębiłyśmy naszą wiedzę w zakresie psychologii szczęścia i pozytywnego myślenia pełnego czułości i zrozumienia dla nas samych i naszych dzieci (prof. Rafał Ohme - ekspert w dziedzinie emocji. Światowy pionier w obszarze neuronauki stosowanej.). Miałyśmy okazję przyglądnąć się temu co dziś może być toksycznym hejtem w naszym najbliższym otoczeniu, w pracy czy w internecie (Ania Makowska "Doktor Ania" - doktor nauk farmaceutycznych, pedagog) i jak się przed nim bronić.

.....

Nasz debiut w Dzień Dobry TVN :) Razem z Agnieszką Jastrzębską

.....

Nauczyłyśmy się pięknego makijażu od dziewczyn z firmy Tom Ford oraz jak rozpoznać subtelne i rzadkie nuty w cudownych perfumach. Rozmawiałyśmy z Joanną Przetakiewicz o jej wizji i doświadczeniu, o naszych wątpliwościach, pomysłach i motywacjach. Porozmawiałyśmy ze sobą o nas, o naszych życiowych drogach, nagłych zmianach i odwadze, by mimo strachu słuchać siebie.

.....

.....

I wreszcie miałyśmy czas na imprezę i zabawę - piżama party w gronie kobiet odważnych, uśmiechniętych i inspirujących (relacja w DD TVN) - nas Liderek Ery Nowych Kobiet.

Spotkanie ENK było wspaniałym i dobrym doświadczeniem. Utwierdziło nas w przekonaniu, że my kobiety jesteśmy ważne, jesteśmy sprawcze i powinnyśmy być dumne z siebie. Powinnyśmy być dumne z naszych pasji, zainteresowań, z naszych dokonań i osiągnięć. I co ważne, my kobiety musimy się wspierać, mówić sobie nawzajem miłe rzeczy i nauczyć się przyjmować komplementy.

Dziewczyny nie jesteśmy dla siebie konkurencją, jesteśmy dla siebie nawzajem inspiracją.

.....

.....

Stoimy na peronie 9 i ¾

.....

Peron, z którego Harry Potter wyruszył na spotkanie swego przeznaczenia nie był widoczny dla wszystkich, żeby do niego dotrzeć trzeba było dosłownie uderzyć głową w mur. Trzeba było zmierzyć się z opiniami i osądami innych. Ale było warto, co więcej to była jedyna dobra droga by odnaleźć siebie i by dojrzeć. A potem wiecie co się stało… potem wszyscy chcieli być jak Harry Potter!

Znacie to powiedzenie o pociągu, który podjeżdża tylko raz i albo wsiądziesz albo ominie Cię szansa jedna na milion? My znamy. Dlatego wsiadamy do naszego pociągu marzeń pomimo napiętego jak struna grafiku, obaw i wątpliwości. A Ty pojedziesz razem z nami? Zapraszamy!

.....

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/