Święta Bożego Narodzenia


Święta tuż tuż… Wrzuciłam w internet hasło „Boże Narodzenie" myśląc: a może coś mnie zainspiruje, jakieś dekoracje, prezenty…. No i w ten sposób trafiłam w oko cyklonu dobrych porad „Jak przeżyć święta i nie dać się zwariować". Ludzie! Naprawdę doszłam do wniosku: niektóre porady są tak niedorzeczne, że warto się nad nimi pochylić i je opisać, po to tylko, by przestały obezwładniać nasz rozum.

.....

.....

Porada nr 1:
Nie bądź perfekcjonistką w przygotowywaniu domu na święta.

.....

Super. „Tak, tak, bardzo dobry pomysł, nie można dać się zwariować szaleństwu zakupów, gotowania czy sprzątania. Ok. Ok. Wszystko jasne."

Tak sobie myślę kilka sekundek, i myślę, i myślę…. I jasność zaczyna mnie opuszczać…. "Znaczy się, że co? Mam nie sprzątać? hmmmm….. Za mało przeczytałam. Muszę się jeszcze dokształcić".

Czytam więc dalej.

Według dobrych doradców, mam się mniej starać, dom nie musi być porządnie wysprzątany, nie muszę dbać o ład i porządek w każdej szafce. Ok.

No tak… Ale u mnie grasuje 5-osobowa rodzina drapieżników, z czego trójka jest w wieku wyjątkowo wyniszczającym feng-shui w domu.

.....

.....

Poza tym, kto powiedział, że współczesna kobieta ma hopla na punkcie porządku w każdym zakamarku? Nie mamy czasu na to… Walczymy raczej o generalny /czytaj: niedrobiazgowy/ porządek w domu. Tak, by było w miarę akceptowalne dla naszego wzroku. Nie jesteśmy w stanie sprzątnąć każdego pyłka w szafce. Nie mówiąc już o pojawiających się we wszystkich zakamarkach naszego domu: kubkach, łyżeczkach, talerzykach.

Pojawiają się nagle, niby znikąd….. tylko same zniknąć nie chcą. Sprzątamy te garnuszki i talerzyki, wychodzimy na chwilę z salonu, wracamy… I są! MAGIA ŚWIĄT!

Albo zabawki walające się po podłodze, albo wymazane czekoladą drzwiczki od szafek, dobrze że nie sudokremem (miałam raz przyjemność).

.....

.....

I nagle super pomocna Porada Roku: „Nie bądź perfekcjonistką, nie musisz mieć posprzątanego wszystkiego, jeżeli masz małe dzieci posprzątaj szafki górne, gdzie dzieci nie mają dostępu."

WHAT THE FU..! Przed świętami czasu jak na lekarstwo, a tu ktoś każe sprzątać coś, gdzie nikt nie zagląda? Skoro nikt nie zagląda, to jest tam porządek. Mam na przykład wysoko szafkę z lekarstwami, znaczy że mam zrobić przed świętami porządek w lekarstwach, bo tam rzadko kto zagląda? Błagam, kto pisze te porady!

.....

.....

Porada nr 2:
Pozwól dziecku na kreatywność.

.....

Czytam i czytam i tak sobie myślę: „Fajnie. Jest MOC. Czuję to! Pozwolę swojemu Najmłodszemu zrobić ze mną makowca. OŁKEJ!!!"

I faktycznie pozwalam. Poszłam nawet dalej: oprócz makowca, zrobiliśmy razem pierniczki! NAPRAWDĘ POCZUŁAM MOC! SUPER SIĘ PÓŹNIEJ SPRZĄTAŁO!!! A ile mocy było we mnie po tym, jak wyzwoliłam w dziecku kreatywność!!!!!!

Oj, ileeeeee mocyyyyyy!!!!!! 💪💪💪💪💪💪💪

Starczyło mi jej na ponad godzinne sprzątanie kuchni, która wyglądała jakby ktoś na jej środku otworzył gaśnicę proszkową, a resztką, naprawdę resztką sił doczołgałam się do łazienki, by wymyć z włosów lukier do ciasta. Mój wygląd zdecydowanie świadczył o daleko rozwiniętej kreatywności mojego dziecka.

😁

.....

.....


Porada nr 3:
Dobierz najlepszy podarunek dla każdej z bliskich Ci osób.

.....

Nasi Internetowi Doradcy zapewniają nas: „Prezenty czekające pod choinką to wielka przyjemność dla twoich bliskich. Dlatego ważne jest, by prezent dla nich był tak samo wyjątkowy, jak oni wyjątkowi są dla ciebie. Może zrobisz go sama?". Ludzie, pojarało ich???

Raz: Mam posprzątać dom.

Dwa: Zająć się dziećmi, których pozaszkolna bezproduktywność ma być wyrażaniem kreatywności w kuchni.

Trzy: Umożliwić wybuch tej kreatywności w kuchni, by spełnił się bożonarodzeniowy cud i zadziałała Bajka „Stoliczku! Nakryj się!".

Cztery: Mam przeżyć Grę Wstępną i Danie Główne z teściami.

Pięć: A na koniec zadbać o Ład i Porządek , który ma się rozprzestrzenić z mojej kuchni na cały świat.

No to teraz mogę paść.

.....

.....

Oj hola, hola, wstawaj, to nie wszystko. Musisz jeszcze zrobić własnoręcznie prezenty. A co ja jestem? Osiemnastowieczna manufaktura, żeby robić prezenty ręcznie? Ja tu liczną rodzinę mam; muszę skorzystać z postępu technologicznego, który daje mi zabawki z fabryki Lego, ubranie z H&Mu czy kredki z łódzkiego Bambino, tak bym nie musiała pod choinkę dawać do rysowania dla Najmłodszego czerwonej cegły albo bryłek czarnego węgla.

WOWWW! Dziękuję Wam Doradcy Internetowi! Dzięki Wam życie staje się prostsze, a święta przyjemniejsze! Oby tylko waszych tekstów nie przeczytał facet, który robiąc prezent dla żony pojedzie do Koniakowa po ręcznie robione, koronkowe majtki. Zadowolenie żony bezcenne. UWAGA: MĘŻU, BĄDŹ OSTROŻNY! Ta próba może się okazać drogą do Samozadowolenia żony! 😄

.....

.....

Porada nr 4:
I uwaga, oto przed Wami…… Taaaddaamm, taaaddammmm!!! HIT internetowych porad!: „Gwiazdka to dobry czas na zrobienie małżeńskiego rachunku sumienia. Poczekajcie, aż goście wyjdą, a wy będziecie mogli usiąść razem nad kubkiem herbaty i spokojnie porozmawiać."

.....

Noooo, toż tego to ja nie wiedziałam… TYLE LAT STRACONYCH!!!!!!! Jestem Gwiazdkowym Grzesznikiem, albo Koszmarną Żoną Świąteczną! Jak mogłam nie robić małżeńskiego rachunku sumienia w święta??????? Tak tak, to przecież najlepszy czas na wyznanie sobie miłości poprzez szczerą rozmowę o porażkach małżeńskiej codzienności. Nie mogę być ignorantką i nie zrobić pojednania duchowego z moim miłym na te święta. No, dobra, to lecimy!

.....

.....

Mocne postanowienie poprawy. A więc! Postanawiam. Postanawiam się naprawić. Bo jak już znane gazety o nas piszą, to na pewno jest coś do naprawy, jak w popsutym zegarku. Bo przecież nie chodzimy jak zegarek. I tu drogi autorze tej nieprzemyślanej porady się mylisz! Wszystkie tryby i baterie są sprawne i na miejscu; nie trzeba poprawiać i zmieniać. Jesteśmy jak diamentowa Bulova, zdobimy, błyszczymy i nakręcamy się same. 

.....

.....

Porada nr 5:
Przygotuj się na spotkanie z rodziną.

.....

Dżingol bels dżingol bels...

„OOOOTWIEEEERAAAMMMM!!!" - krzyczę z kuchni.

Już, już idę witać, bo tu dzwonek do drzwi obwieszcza przybycie Anielskiej Rodziny! Cóż za cudowny czas razem spędzimy! Nie mogę się doczekać aż usiądziemy przy stole i zaczniemy opowiadać sobie różne historie, gromko się przy tym śmiejąc!

„Dzień dobry, dzień dobry" - uśmiecham się szeroko i nadstawiam głowę do obdarowania teściowej powitalnymi całusami. I bach! Blokada: „Nie całuj, bo chyba jestem przeziębiona, dzieci zarazisz" - z wyrzutem w oczach, że całując ją na powitanie, przeniosę zarazki, wredne wirusy i bakterie na jej kochane wnuki i tym samym stanę się przyczynkiem ich choroby. Ale chwila! Jak to ja dzieci zarażę??? Przecież ja jestem zdrowa jak ryba!

.....

.....

Mother, ofuczana, że mogłam być tak nieodpowiedzialna, wchodzi do salonu z dąsem na twarzy, a mnie się już odechciewa świąt.

Teść próbuje ratować atmosferę „O, ten makowiec wygląda pysznie".

Tak, moja moc powraca 👍👍👍👍👍.

„Ale mogłabyś upiec czasami sama, domowe to jednak domowe…" - kontynuuje rodziciel mojego męża.

KUR..! Przecież to domowe! Robiłam z Najmłodszym przez 3 godziny!

.....

.....

Nasze porady na święta:

.....

  1. Posprzątaj tak jak ci się chce, a jak ci się nie chce to nie sprzątaj wcale!
  2. Obdaruj męża łaską wyzwalania kreatywności w waszym dziecku!
  3. Zrób prezenty jakie chcesz.
  4. Ani się waż rozmawiać z mężem na trudne tematy, najlepiej w ogóle z nim nie rozmawiaj! Hahaha!!!
  5. Nie przygotowuj się na spotkania z rodziną. Tu liczy się tylko spontan!


PS. Dodatkowa porada, która pozwoli Ci przeżyć święta, czyli Porada z Gwiazdką 😁.

*6. Uzupełnij spiżarkę wcześniej. Spiżarkę z trunkami 😉!!!!!!!!!!! Nie czekaj na ostatnią chwilę, bo uwierz nam, przyda Ci się to o wiele wcześniej niż myślisz 😉.

.....

.....

Kochani,

W te wyjątkowe święta pragniemy Wam życzyć przede wszystkim uśmiechu na każdy dzień, nie tylko ten świąteczny.

Jest to czas wyjątkowy, czas, kiedy wrzuceni do jednego świątecznego wora, kotłujemy się w swoich wzajemnych relacjach.

I wiecie co? To jest cudowne, bo nic nie jest tak wartościowe jak wycieranie lukru na włosach, zobaczenie wśród mąki na kuchennym stole najpiękniejszego pierniczka na świecie (co prawda, przy produkcji którego nasze dziecko użyło kilku kilogramów mącznego trotylu 😉), i otrzymanie ręcznie wykonanego z kartonu i skrawków materiału pudełka na biżuterię. Pssssyyyttt. 🤫 Tu na pewno zmieści się nasza diamentowa Bulova! 😄

I wiecie co?

JEST MOC!!!!!!!!!

.....

.....

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

.....

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/