#ZOSTAŃWDOMU czyli jak przetrwać w Domowej Dżungli

Kochani! 

Jako blogerka podróżnicza powinnam teraz pisać o moim ostatnim wyjeździe - do Londynu. Zaplanowany post od dawna, ale myślę, że na to przyjdzie odpowiedni czas. Sami wiecie: nie byłoby to adekwatne do dzisiejszej sytuacji, nikt teraz nie myśli o podróżach, co więcej - Ci co wyjechali w ostatnim czasie marzą o tym, by ich lot nie był odwołany i by mogli wrócić do domu.

Właśnie piszę, a najmłodszy kręci się pomiędzy nogami moimi, nogami krzesła, stołu, wchodzi na komodę, a na koniec wpada do pudła z klockami Lego…. O, właśnie się walnął głową o stół, a teraz przykleja mi kartki do getrów:) Średnia, która ma niebywale uparty charakter i złości się na wszystko i wszystkich, krzyczy, że nie wyszedł jej kisiel. Starsza śmieje się z niej w głos, że jak jej mógł ten kisiel „nie wyjść".

Żyć, jak tu Panie żyć;) Albo do rzyci, przecież zwariuję przez te dwa tygodnie!!!!

Też tak macie? 

......
......

Czas próby, czyli z życia wzięte.


„Marysia idź na górę, bo usypiam Dżerrego." - Najstarsza.

„Marysia idź na górę!!!" - krzyczy dalej Najstarsza.

„Marysia, iiiiiidźźźź na goreęęęęę!!!!"

„Marysia" - teraz ja wołam, bo mi się jej żal zrobiło, że ją Najstarsza wyrzuca - całuję ją w czoło na dobranoc.

​​„Koronawirusssss, maaammmooo, nie całuj!!!!!"

......
......

W przyszłym tygodniu w piątek miałam wyjechać do Jordanii… Samaaaa!!! To znaczy nie sama, bo z moją siostrą i szwagrem:) Ale bez dzieciaków! Taki piękny tydzień się zapowiadał… Urlop planowany od dawna. To miał być taki czas na regenerację, na odpoczynek. Miałam zostawić moją Drugą Połówkę z ciężarem przebywania z trójką dzieci przez 7 dni;) Oj jaka ja jestem Straszna Żona;) Ale od Strasznej Żony o wiele straszniejszy okazał się koronawirus. Diabelstwo pokrzyżowało mi zupełnie i plany, i pracę, i przyjemności, i odpoczynek.

I tak zamiast hammamu w Jordanii musiałam zrobić sobie SPA w domu:)
......

U mnie smarowanie rozpoczęło się od lepkiego miodu, którego mam ze 30 słoików;)

Jestem zwolenniczką pszczółek i ich wyrobów gotowych. 

Choć sama pracuję w „samochodówce", uważam że paliwo żółto-czarnych robotnic daje większego kopa niż olej, benzyna, hybryda czy samochód elektryczny razem wzięte. 

W zasadzie to takie paliwo lotnicze;)

Poza tym w SPA użyto wszystko to, co miałam dostępne w domu, bo w sklepach pustki / powrót do przeszłości?

Płatki hibiskusa, kakao, cukier trzcinowy, banan, ogórek, no i płatki róż, które dostałam w pracy na dzień kobiet;) 

......

Domowe SPA - cudownie.

A jakie korzyści! 

Macie z głowy marudzenie dzieci przez conajmniej trzy godziny.

Dzieciaki są przejęte nową zabawą, bo takiej wcześniej nie doświadczyły.

Wiadomo, co nowe, zawsze pociąga. Nie musisz być dzieckiem, aby to czego nie znasz (lub kogo nie znasz;), było atrakcyjne!


......

Bo z dzieciakami nigdy nie wie, oj nie wie się,
czy dobrze jest czy może jest, może jest już źle,
spokoju się spodziewać, czy też przejść,
czy szukać ich, czy z oczu zejść. 


No tak, trochę sparafrazowałam piosenkę Połomskiego, ale coś w tym jest. Dodatkowo, my rodzice dzieci szkolnych musimy zamienić się w nauczycieli. Lekcje odwołane, szkoły zamknięte, nauka przez skype... 

„Mama, bo ja sprawdziłam teczkę, a tam nie mam matematyki tylko technika…" - Średnia - ale Ona ma zawsze jakiś problem nie do rozwiązania :). A tak naprawdę jej wrodzony spryt w pozbywaniu się nadmiaru obowiązków jest godny podziwu ;). Muszę się chyba zacząć uczyć od Mistrzyni i przełożyć to na pracę ;).

„Mamo napisz Panu korepytorowi, że Pan z matematyki wysłał pliki z zadaniami do przerobienia na mobidziennik i ja nie dam rady tego otworzyć." - Najstarsza.

„Kamuflaż, kamuflaż, kamuflaż!" - Najmłodszy.

......
......

O godzinie 22 ja już naprawdę nie wiem o co im wszystkim chodzi…. To znaczy Moim Dzieciom. 

Kamuflaż? Ja po 3 dniach spędzonych oczywiście przez 24 godziny z dziećmi też chciałabym mieć kamuflaż i ukryć się przed wszystkimi i wszystkim. 

Nawet ubrałam sweterek w panterkę, ale jakoś inni nie zauważyli, że staram się wtopić w Domową Dżunglę;)

......
......
Jak jest w SPA naprawdę? Bez korekty:) Włosy poczochrane, miód na policzkach, żeby się ogórki i płatki róż przykleiły. I uwaga: jesteście świadkami jak mój 5-latek /notabene ukochany syneczek, który okazał się potworkiem/ wsypał swojej najlepszej mamuni na świecie IMBIR do oczu! Tu się jeszcze uśmiecham, bo nie wiedziałam co mnie czeka... 
3 sekundy później poczułam piekący ból!!!!!
......
......

Myślicie, że widok takiej mamusi nie jest wart ciężkiej pracy dzieci w hammamie?


Mówię STOP:

- nudzie moich dzieci

- koronawirusowi - zakaz wstępu, kraty w oknach założone;) 


Ale poważnie moje STOP to ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE SWOJE I INNYCH. Pomyślcie o tym. Ja od kilku dni pracuję z domu, wiele firm, wielu przedsiębiorców wysłało swoich pracowników do domu. Kto tylko może pracować z domu - niech pracuje. Drogi Pracodawco - jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to już najwyższy czas!


......

ŻEBY NIE BYŁO NUDNO:

Dzieci wykorzystano bez ich zgody ani bez wynagrodzenia do pracy w hammamie;) Dyrektywę pracy przymusowej w łaźni wydała Jaśnie Panująca Mother;)

Mama musiała sobie przecież odpocząć skoro nie wyjeżdża do Jordanii;)

Najważniejsze jest samopoczucie Najjaśniejszej;) a samopoczucie to zdrowie, i zdrowy duch, i piękno, i piękna dusza!

......
......

A przy okazji, pomyślcie sobie czy ta zabawa - inna niż wszystkie - nie jest świetna?!!! Dzieciaki zachwycone! Co prawda ja miałam godzinę sprzątania po SPA;) 

Ale w końcu mam czas…. Nigdzie nie wychodzę, nigdzie się nie spieszę:) Szachy - jak najbardziej, monopoly - pięknie, remik - świetna zabawa, domowe SPA - rewelacja!!! W to Twoje dziecko jeszcze się nie bawiło:)

......Chwila prawdy...

Jak się wygląda po SPA profesjonalnie urządzonym przez dzieci? 

No chyba Bosko?! Nie uważacie?:)

......
Kocham moją Rodzinę nad życie. Tak tylko sobie czasami żartobliwie opowiadam;) Bo bez uśmiechu na twarzy człowiek faktycznie zwariuje, ale bez powagi życia człowiek jest wariatem naprawdę. Do czego dążę Moi Kochani? Bądźmy odpowiedzialnymi Rodzicami, bądźmy odpowiedzialnymi Dziadkami, Babciami, bądźmy odpowiedzialnymi Dziećmi dla naszych rodziców. Każde życie jest wartościowe, każdy z nas wnosi coś cennego w życie innych. 
Szanujmy innych, nie wychodźmy z domu, spędźmy ten czas z naszymi dziećmi, bądźmy odpowiedzialni.
......
......

#ZOSTAŃWDOMU

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/