Klub Jeździecki Lavender - miejsce z pasją

Jako dzieci marzymy o magicznych przygodach, niezwykłych stworzeniach, dalekiej przyszłości, pełnej przygód. Żyjemy trochę jak w bajce. Dorośli, w zależności od tego czy zachowali w sobie dziecko, czy też stali się cyniczni przez nadmiar problemów, wspierają te marzenia albo je blokują. A przecież to właśnie z tych dziecięcych marzeń powstają największe odkrycia, pasje i osiągnięcia.
.....
.....
Kiedy my byłyśmy małe, to jak prawdziwe superbohaterki vel. księżniczki, chciałyśmy bardzo mieć swojego konika i jeździć konno, jednak w tamtych czasach było to nieosiągalne dla nas z kilku przyczyn: po pierwsze stadniny były rzadkością i były daleko, po drugie zwyczajnie blokowała nas ograniczona możliwość dojazdu w te miejsca, no i wreszcie koszty, to było dla naszych rodziców nieosiągalne. Te mroczne czasy już za nami, na szczęście. 
.....
Dziś mamy własne domy i dzieci, które zawsze zachęcamy do realizowania marzeń i planów, bo tylko tak możemy wspierać rozwój dzieci i mamy szansę uczynić je szczęśliwymi ludźmi w przyszłości. Pewnymi siebie i bez odrobiny cynizmu. Natchnione tymi przekonaniami postanowiłyśmy wrócić do naszych dziecięcych marzeń i zrealizować je teraz. Bo nigdy nie jest za późno na zmiany, na realizację skrywanych planów, na życie pełną piersią.
.....
.....
Od czego zaczęłyśmy? Punkt pierwszy to znalezienie idealnego miejsca w okolicy Bielska-Białej, miejsca prowadzonego z pasją, przyjaznego i bezpiecznego dla takich młodych amatorek jeździectwa jak my :). Nie było to trudne zadanie. Wystarczyło popytać wśród znajomych, zrobić krótki research w internecie i mamy to! 
Znalazłyśmy stadninę idealną dla nas - Klub Jeździecki Lavender w Miedzyrzeczu Górnym 137, prowadzony przez pasjonatkę koni Agatę Szołdra-Neliszel, którą wspierają w codziennej pracy wspaniali i zaangażowani instruktorzy.
.....
.....
Agata i cała ekipa przyjęli nas gościnnie, a do nauki jazdy konnej podeszli bardzo profesjonalnie. Instruktorki zapewniły nas, że to naprawdę świetny zamysł i nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zrealizowały nasz plan. Po tak fantastycznym początku, postanowiłyśmy "sprzedać" ten pomysł naszym dzieciom, i wiecie co? Też chciały jechać na konie. No i nie było już odwrotu :). Okazało się, że to żaden problem dla naszego ośrodka jeździeckiego.
.....
.....
Dla najmłodszych dzieci KJ Lavender oferuje konne przedszkole, idealnie dostosowane do potrzeb małych dzieci w wieku 3-6 lat oraz lekcje jazdy konnej dla starszych dzieci. Lekcje organizowane są indywidualnie, w grupach, a nawet w formie letnich i zimowych półkolonii. Stadnina posiada wykwalifikowanych instruktorów, pełnych entuzjazmu i dobrej energii. Podczas lekcji z dziećmi pracują śliczne i przyjazne kucyki, wyszkolone do pracy z najmłodszymi adeptami jeździectwa.
.....
.....
Kucyki? Tak, tak, nie mylimy się. To bardzo ważne, i pamiętajcie o tej zasadzie, aby koń był dopasowany swoją wielkością do wzrostu jeźdźca. Jest to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale przede wszystkim prawidłowy sposób treningu i rozwoju umiejętności. To właśnie dzięki odpowiedniemu doborowi konia, dziecko ma fizyczną możliwość samodzielnego zaopiekowania się nim, czyszczenia i siodłania, a w rezultacie nawiązania więzi.
.....
.....

Wyprawa do stadniny była niesamowitą frajdą - nie tylko dla nas dorosłych, ale dla dzieci również.

Najmłodszy szkrab, który z nami jechał, pięcioletni, mały Gagatek przez duże G, był jednocześnie onieśmielony i zaaferowany. Z jednej strony bardzo chciał, a z drugiej nie potrafił sobie poradzić z tyloma emocjami...

.....
.....
I właśnie te emocje zostały wyciszone przez głaskanie kucyka. To niesamowite ile może zrobić dotyk, przeczesywanie palcami grzywy konia, napotkanie jego mądrego wzroku. Wyciszenie, zgranie się z tak dużym zwierzęciem, bo bądźmy szczerzy: taki kucyk dla małego dziecka jest naprawdę "magicznym olbrzymem". Ale jego spokój i ciepło udziela się każdemu dziecku, które przychodzi na zajęcia z końmi. 

Pamiętacie film: "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"? Wasze dzieci na pewno oglądały go kilka razy :). My Wam powiemy, gdzie je znaleźć: w Ośrodku Jeździeckim Lavender w Międzyrzeczu Górnym! To właśnie tam jest MAGIA.
.....
.....

Kucykowe przedszkole to nie tylko oswojenie się z naturalnym instynktem, to również zgranie małego człowieka ze wspaniałym, inteligentnym zwierzęciem.

Jeżeli ktoś zastanawia się nad rozwojem psychoruchowym dziecka, to będzie strzał w dziesiątkę! Z jednej strony maluch ćwiczy równowagę i regulację napięcia mięśniowego, szeroko pojętą koordynację ruchową, staje się świadomy swojego ciała i jego możliwości. Z drugiej, rozwija swoją psyche: koncentrację, poczucie własnej wartości, pewność siebie, umiejętność okazywania uczuć, samodzielność, poprawę kontaktu z otaczającym nas światem i nawiązywanie relacji. Poza tym to idealny sposób, by wzmocnić odporność i zredukować alergiczne reakcje organizmu. 

.....
.....

Jak to wyglądało w tym przypadku?

Dla naszego pięciolatka był to pierwszy tak bliski kontakt z koniem. Synek był wręcz zachwycony. Okazywał to stojąc oczarowany i wyciszony. Nawet jak chciał nam coś powiedzieć, chwytał za rękaw i szeptał do ucha, tak jakby nie chciał wystraszyć nowego przyjaciela. A co wyszeptał? Powiedział, że chce pojeździć ale nie wie, którego konika ma wybrać, że oba kucyki mu się podobają.

I Kochani, takie pragnienie poznania zwierzęcia, z którym maluch ma kontakt po raz pierwszy, może być początkiem wspaniałej przyjaźni, przyjaźni dziecka z koniem - cudem natury.

.....
.....

Nasze starsze dzieciaki (11 lat) zapisałyśmy z kolei, na półkolonie konne, które Agata organizuje dla dzieciaków o różnym zakresie umiejętności przez całe lato. Wiadomość o planowanej nauce jazdy konnej dzieci przyjęły ze szczerą radością. Uśmiech od ucha do ucha, błysk w oku i ogień w sercu! Jak to mówią po angielsku: „Stars in eyes".

Nasze pociechy przez cały tydzień wstawały rano z wielkim entuzjazmem. Codziennie spędzały kilka godzin nie tylko ucząc sie jazdy konnej, ale także na zajmowaniu się końmi. I ku naszemu zaskoczeniu wszystkie te prace okazały się być wielką atrakcją dla naszych milusińskich. Jak widać, dzieci lubią się zmęczyć i lubią być pożyteczne. W bonusie dla rodziców cenne umiejętności nabyte w stadninie przełożyły się realnie na nasze życie domowe :).

.....
.....

Trudno uwierzyć? To, zobaczcie sami:

codzienne sprzątanie stajni = nie mamy już problemów ze sprzątaniem pokoju,

czyszczenie koni = nie trzeba już przypominać o myciu zębów,

siodłanie, karmienie i wyprowadzanie koni = poczucie obowiązku i odpowiedzialności osiągnęły punkt kulminacyjny.

A do tego pasja, radość, optymizm, uśmiech i zaangażowanie oraz sport, ruch i pewność siebie. Co więcej, starsze dzieci fantastycznie realizowały się w pomaganiu młodszym. Rozwijały opiekuńczość, pracę w grupie, cierpliwość... To tylko nieliczne zalety jazdy konnej dla dzieci, ale dla nas, rodziców, najważniejsze.

.....
.....

Skoro nasze dzieciaki spisały się tak wspaniale, my musiałyśmy pokazać, że również mamy tu coś do udowodnienia. Jazda konna jest niesamowitym przeżyciem, trudno porównać to do czegoś innego, ale jedno można powiedzieć: to zastrzyk endorfin. Wskakujesz na siodło, prostujesz plecy, zgrywasz ruchy własnego ciała z rytmicznym ruchem zwierzęcia. Czujesz wiatr we włosach, odwagę w sercu, dumę z tego, że realizujesz swoją pasję…i poprawiasz stan mięśni, zwłaszcza partii brzuch - uda - pośladki :). Kochane! Jazda konna to najlepszy fitness na te części ciała.

Uśmiechasz się i… stajesz się Panią Tego Świata!

.....
.....
Ale, ale…. zanim się nią staniesz, musisz pamiętać o przeciwdziałaniu możliwościom detronizacji ;), dlatego kilka słów o bezpiecznej jeździe.
Cała ekipa Lavendera bardzo dba o zasady bezpieczeństwa. Oto kilka z nich, obowiązują jeźdźców w każdym wieku i warto o nich wiedzieć: toczek lub kask na głowę to absolutny must have, podobnie jak pełne buty. Takie możecie znaleźć w sklepach jeździeckich, sportowych i na internecie. Modele wykonane ze specjalnego tworzywa nie są drogie, ale jeśli koniecznie chcecie kupić na początek buty gumowe, a nie skórzane, to warto się zaopatrzyć w te do wysokości kostki, wyższe blokują ruch stopy - podstawowy podczas nauki jazdy. Rękawiczki oraz spodnie do jazdy konnej i wygodna koszulka lub bluza i jesteście gotowe na spotkanie z wierzchowcem.
.....
.....
I właśnie o to chodzi! Znacie nas i wiecie, że dzielimy się ze sobą i z Wami naszymi szalonymi i twórczymi pomysłami, nigdy nudnymi, bo pasja nie znosi nudy, za to kocha zaangażowanie. Treningi jazdy konnej to także świetna propozycja na wspólne spędzanie czasu w kobiecym gronie. Popatrz na nas. Razem spędzamy czas i wzajemnie motywujemy się do rozwoju i odnajdywania nowych pasji. Wiecie jak to jest - życie jest jak giełda: chwile bessy i chwile hossy przeplatają się ze sobą. Dlatego, czy na górze czy na dole, warto mieć za sobą zgraną ekipę i szczery doping innych kobiet. W cudownym miejscu, jakim jest Klub Jeździecki Lavender, czujemy się właśnie w ten sposób: zaopiekowane, bezpieczne i piękne :).
.....
.....

Ostatnio usłyszałyśmy inspirujące zdanie, które radośnie sparafrazowujemy: "Pasja może być trudna, ale musi się łatwo narodzić." Zachęcamy Was, abyście się wzajemnie wspierały i rozwijały, znajdowały wspólne pasje, razem jako przyjaciółki i jako mamy, z waszymi dziećmi. Pasja czyni nas wolnymi, uskrzydla i rozwija. Japończycy mówią na pasję Ikigai - czynność, w której się zatracamy, która nas pochłania i pochłaniając daje siłę do życia, poprawia koloryt skóry, napina mięśnie lub zwoje mózgowe, wszystko analogicznie do zainteresowań, a każde mile widziane ;).

Nasza pasja do koni dodaje nam mocy, więc niech ta moc będzie z Wami. :)

.....
.....
.....
.....

Postaw mi kawę na buycoffee.to

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/