Walt Disney World na Florydzie - podróże z dziećmi

Na samym szczycie listy NAJLEPSZYCH prezentów świata są podróże. Serio! Jeśli dalibyście nam do wyboru szalik od Armaniego albo podróż - wiadomo - wybieramy wyjazd! Dlatego nadal nie mamy tych dizajnerskich szalików, a pal licho! Mamy za to cały sejf wspomnień i doświadczeń. A co jeśli chodzi o prezenty, podróże i dzieci? Dzieci dzisiaj mają się naprawdę dobrze. Pamiętacie jak my byliśmy mali?
.....
.....
Dziecięce marzenia odnośnie prezentów z epoki lat 80-tych były prawdziwym wyzwaniem - mieliśmy jakieś upatrzone zabawki lub książki, ale kto śmiał marzyć o dalekich wyprawach? No my na pewno i jeszcze Marek Kamiński :). Lalka Barbie to był sztos - awans w podwórkowej hierarchii na kolejny rok :). A pamiętacie wydzielane na Święta pomarańcze i banany? To dopiero były rarytasy. O czasy, o obyczaje - jak mawiali starożytni. Zwykle jednak nasze marzenia pozostawały w strefie wyobraźni, bo dostawaliśmy od Mikołaja - skarpetki, majtki i rózgę.
.....

Magic Kingdom - królestwo bajek

.....
.....
Z tą rózgą - to szczerze nigdy tego nie rozumiałyśmy - bo przecież będąc dziećmi uważamy siebie samych za fajne, dobre i miłe osoby, a tu nagle rózga?! O co chodzi? Czyżby sygnał ostrzegawczy, żeby stać w szeregu i nie myśleć o sobie zbyt dobrze? Piękna polska tradycja :)! Człowiek musi się potem z tym nieustannie mierzyć i zanim dojrzeje, żeby jednak siebie doceniać, ma już za sobą kilka traum i morze wylanych łez. Także pomyślcie o tym Kochani, zanim dacie dziecku w prezencie rózgę. Zdecydowanie - jest ona w topie najgorszych prezentów ever.
.....
.....
Jeśli zastanawiacie się zatem jaki prezent podarować dzieciom z okazji lub bez okazji to podarujcie im rzecz niezwykłą - bilet na odkrywanie świata. My jako małe dziewczynki marzyłyśmy o wyprawach, wyjazdach i podróżach. I choć czasy były niełatwe, a podróże ograniczone - coś Wam to przypomina? - to dawałyśmy radę i nigdy nie zrezygnowałyśmy z marzeń. Ta szalona konsekwencja doprowadziła nas na tego bloga i do wielu innych wspaniałych rzeczy.
.....
.....
Magiczne Królestwo Marzeń stoi otworem przed dziecięcymi umysłami - naszym jedynym zadaniem jest pokazać drogę i oddać klucz do drzwi. I nawet jeśli w domowym budżecie brakuje środków na takie swawole jak dalekie podróże, to obecnie można podróżować także wirtualnie i nadal mieć o czym marzyć. Dziś zabieramy Was w taką właśnie podróż do świata Walta Disneya, czyli do Walt Disney World na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. A dokładnie do najsłynniejszego parku - Magic Kingdom, gdzie spotkamy wszystkich bohaterów z ukochanych bajek naszego dzieciństwa i dzieciństwa naszych milusińskich. ps. Ktoś tak jeszcze mówi? :)
.....
.....
Walt Disney World - najstarszy Disneyland na świecie jest położony w miejscowości Lake Buena Vista w stanie Floryda w USA, ale w pierwotnych planach miał być zbudowany w pobliżu miasta Savannah. Park działa od 1 października 1971 roku i zajmuje powierzchnię 104 kilometrów kwadratowych. Obecnie w skład kompleksu wchodzi kilka parków tematycznych: najstarszy Magic Kingdom oraz Epcot, Disney's Hollywood Studios i Disney's Animal Kingdom. Do tego mamy tu jeszcze dwa parki wodne: Typhoon Lagoon i Blizzard Beach, sześć pól golfowych, kompleks sportowy, tor wyścigów samochodowych, ponad dwadzieścia hoteli oraz liczne sklepy i restauracje. Jednym słowem magiczny świat marzeń istnieje w realu. Dreams Come True - Lecimy!
.....

Alicja w Krainie Czarów

.....
.....

Disney World odwiedza rocznie około 60 milionów osób, a wielu z nich spędza tu kilka dni, a nawet tydzień. No i nie ma się czemu dziwić, patrząc na ilość atrakcji, jakie to miejsce nam oferuje. Jeśli macie tylko jeden dzień, a my właśnie tyle mogliśmy przeznaczyć, to wybierzcie sobie jeden park, którego tematyka będzie najbardziej atrakcyjna dla dzieciaków. Nasze dzieci były małe, więc my wybraliśmy park Magic Kingdom - bo tu można dać się zaczarować starym kreskówkom Disneya. Dzieciaki były zachwycone, a my? My też bawiliśmy się fantastycznie. Jak dzieci :).

.....
.....

Już podczas powitania, jakie ma miejsce pod słynnym zamkiem Disneya, spotkaliśmy wszystkich najważniejszych celebrytów: Śnieżkę, Kopciuszka, Piotrusia Pana, Kapitana Hooka, Myszkę Miki i Minnie. A to dopiero był początek. Zaraz potem odbyła się wielka parada w iście filmowym stylu, w której wzięły udział kolejne postaci ze słynnych bajek. A poranek zakończyliśmy przejażdżką w wirujących filiżankach Alicji z Krainy Czarów. Do atrakcji Magicznego Królestwa nie było zbyt długich kolejek więc mogliśmy dopasowywać kolejność zwiedzania do naszych upodobań.

.....
.....

    Dumbo

.....

O tej porze dnia, to jest w okolicach godziny jedenastej, na Florydzie robi się całkiem gorąco, więc zaczynacie nieustannie myśleć o zimnych napojach i o zimnym prysznicu, albo o klimatyzacji. Organizatorzy Magic Kingdom wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Zwykle dostępna jest część pod dachem i część na zewnątrz, co pozwala przeżyć zwiedzanie w upalne i wilgotne dni. No i mamy też liczne karuzele, które są prawdziwym wytchnieniem, bo dzięki nim czujemy wiatr we włosach, kiedy z nieba leje się żar.

.....

A wracając do kreskówek... Kolejnym bajkowym bohaterem z dawnych, oldschoolowych bajek Disneya, którego odwiedziliśmy w Disney World, był słonik Dumbo. Pamiętacie go? Miał bardzo wielkie uszy i na początku był pośmiewiskiem całego cyrku, dopóki nie okazało się, że dzięki tym uszom umie latać jak helikopter. Na miejscu mieliśmy okazję skorzystać z kilku atrakcji zainspirowanych Dumbo.

.....
.....

Do dyspozycji dzieciaków postawiono cyrkowy namiot wyjęty z bajkowej scenografii, w środku, którego znajdował się w pełni wyposażony plac zabaw i figlopark. Na zewnątrz mieliśmy do wyboru karuzelę latającego Dumbo oraz parkur cyrkowy będący zarazem fontanną. Dzieciaki szalały pod delikatnymi strumieniami wody biegając tam i z powrotem, przemoczone do suchej nitki. A ile przy tym było pisków, śmiechów i szalonej radości! Szkoda, że to atrakcja tylko dla Dzieci :).

.....

    Kubuś Puchatek

.....
.....

Nie mniejszy fun mieliśmy odwiedzając krainę Kubusia Puchatka. Nie ma chyba osoby, która nie kochałaby miłością czystą i odwzajemnioną małego głupiutkiego misia i jego wszystkich kompanów: Królika, Prosiaczka, Kłapouchego, Mamy Kangurzycy, Maleństwa i Sowy. Mądrość i dobroć tej bajki porusza serca dzieci i dorosłych od lat na całym świecie.

.....
.....
Z wielką przyjemnością chodziliśmy po wszystkich odtworzonych wiernie miejscach, jakie znaliśmy z filmów o Kubusiu Puchatku. I chociaż cała atrakcja nie jest ani zbyt rozległa, ani nie ma w sobie żadnych efektów specjalnych, to jest dokładnie taka, jak sobie wyobrażałam zawsze Stumilowy Las Puchatka - miła, wesoła i bezpieczna.
.....
.....

    Ariel - Mała Syrenka

.....
W parku Magic Kingdom niepodzielnie rządzą kobiety - spotkacie tu wszystkie księżniczki z dawniejszych bajek: Kopciuszka, Śnieżkę i Małą Syrenkę. Co prawda, my wolimy nowocześniejsze wersje bajek, czyli takie, w których księżniczka nie poświęca głosu ani kryształowego pantofelka dla typa, który jej nawet nie rozpoznaje, choć podobno kocha na zabój. Albo nie wychodzi za mąż za pierwszego faceta, jaki ją pocałuje i to kiedy ta śpi w najlepsze, niczego nieświadoma. Tak czy inaczej uścisk księżniczki Disneya jest na wagę złota :).
.....
.....
Bajkowy świat księżniczek wzbudza wiele emocji, zwłaszcza w dziewczynkach, które marzą o balowych sukniach, diademach i księciach. Fajnie, że Disney promuje obecnie nieco inny model kobiecości. W swoich nowych bajkach stawia na kobiety niezależne, samodzielne, idące własną drogą, będące zawsze blisko swojej intuicji: Vianna, Elsa, Anna, Pocahontas, Merida Waleczna, Roszpunka - to się nazywa Księżniczka.
.....

    Huck Finn & Auta - czas na przygodę

.....
.....
W Magic Kingdom znajdują się też atrakcje nawiązujące do przygodowych filmów Disneya: Przygody Hucka Finna i Piraci z Karaibów. Oczywiście, cały urok tych miejsc polega na tym, że mamy wrażenie jakbyśmy przenieśli się na plan filmowy - wszystko wygląda dokładnie tak samo. A dodatkowo w sklepach na terenie parku możemy kupić setki pamiątek, gadżetów i zabawek związanych z naszymi ulubionymi filmami. Trzeba więc narzucić sobie wewnętrzną samodyscyplinę, bo można naprawdę popłynąć :).
.....
.....

Komu będzie mało adrenaliny po spotkaniu z piratami, ten może sobie pojeździć na torze wyścigowym niczym sam Zygzak McQueen. Wszystko jest oczywiście przygotowane dla dzieci, tych nieco starszych - od 8 lat. Dzieciaki próbują jazdy bolidem w towarzystwie bohaterów filmu Auta.  Przyjemny dreszczyk na plecach - zapewniony!.

.....
.....

    Dreams Come True - Marzenia się spełniają

.....

Wizyta w Walt Disney World na Florydzie jest bardzo fajną przygodą. Na pewno uatrakcyjnia zwiedzanie i podróżowanie z dzieciakami. Jest to też okazja do świetnej zabawy dla dorosłych - każdy z nas ma przecież w sobie małe dziecko. No i najważniejsze - spędzamy czas z naszymi dziećmi, w ich ulubionych klimatach, intensywnie i szczerze. Sami stajemy się jak dzieci, odkrywamy, że nadal mamy sentyment do Kubusia Puchatka i nadal dajemy się zaprosić na oldschoolową karuzelę.

.....
.....

Jest prawdą, że Disney World to przemysł i skomercjalizowana maszyneria. Ale prawdą też jest, że ta maszyneria to ogromny projekt zatrudniający kilka tysięcy osób. Park jest czynny od 9 rano aż do 10 wieczorem. Kilka razy na dzień odbywają się tu parady uliczne, a na zamknięcie pokaz sztucznych ogni i inscenizacje świetlne. Każda z pracujących tu osób, jakie spotkaliśmy podczas naszego pobytu w Disnelandzie była maksymalnie zaangażowana, uśmiechnięta i profesjonalna.

.....
.....

Tysiące kostiumów, peruk, sukienek i rekwizytów. Każdy detal dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Organizacja podniesiona na najwyższy poziom. Park zapewnia dostęp do restauracji, toalet, sklepów z pamiątkami dla tysięcy odwiedzających. Cała ta maszyneria funkcjonuje jak szwajcarski zegarek. Gdy więc wasze dzieci będą piszczeć z entuzjazmu po spotkaniu z Piotrusiem Panem, wy możecie podziwiać ten organizacyjny majstersztyk. I bez oporów razem stwierdzicie, że marzenia o wielkich rzeczach się spełniają, jeśli tylko nie zabraknie nam wytrwałości.

.....
.....
.....
.....

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/