Liczba unikalnych odsłon 1 076 101 / Liczba aktywnych Użytkowników 7000
Sardynia - Archipelag La Maddalena
Nie od parady Sardynia nazywana jest Wyspą Szczęśliwości - mieszkańcy należą do najdłużej żyjących na świecie. I nic dziwnego :). Tutejsze życie dalekie jest od wielkomiejskiego pośpiechu. Sardyńczycy żyją tu spokojnie i korzystają z uroków, jakie przynosi im słońce, piękna pogoda i ciepłe morze. Jeśli do tego dorzucimy kuchnię śródziemnomorską, która jest nie tylko jedną z najpyszniejszych, ale i najzdrowszych na świecie, znajdziemy klucz do długowieczności Sardyńczyków. Poza tym mówi się, że to lud umiłowany przez boga, a sama wyspa ma kształt odcisku stopy stwórcy. No i jak tu nie być szczęśliwym? Pełny brzuch, słońce, które świeci niemal przez cały rok i całodobowa opieka boska ;)!
Plaże Sardynii
Wakacje tuż tuż, więc to co nas najbardziej interesuje to relaks na plaży i korzystanie z uroków ciepłego morza. A tego na Sardynii nie brakuje :). Wyspa ma bardzo urozmaiconą linię brzegową -to aż 1850 kilometrów długości i ponad 200 plaż zjawiskowej urody! Interesują Was szerokie, ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże? A może turkusowe oczka osłonięte skalnymi klifami? Te ostatnie, w naszej subiektywnej opinii są najpiękniejsze. Jednak bez względu na upodobania, to, co łączy wszystkie plaże na Sardynii, to krystalicznie czysta woda i barwa najszlachetniejszego szmaragdu. W końcu wyspa nazywana jest Karaibami Europy. I nie trzeba wybierać się na odległe kontynenty, by poczuć powiew luksusowych wakacji ;).
Costa Smeralda
Archipelag La Maddalena
Jednak naszym bezkonkurencyjnym hitem jest Archipelag La Maddalena. Często pomijany przez turystów ze względu na konieczność przeprawy promowej. Przeprawa jest jednak bardzo krótka, a cena dostępna - jeśli więc pokusicie się na zobaczenie archipelagu, to będziecie absolutnie zachwyceni! Maleńkie wysepki wchodzące w skład archipelagu rozrzucone są na turkusowych wodach pomiędzy Sardynią i Korsyką. Pierwotnie archipelag stanowił przesmyk łączący obie wyspy. Na wskutek ruchów tektonicznych i morskich, La Maddalena osiadła w postaci pięknie rozsianych mniejszych i większych wysepek u północno-wschodnich wybrzeży Sardynii. Obecnie terytorialnie należy do Włoch, choć przekornie można by napisać, że do Sardynii. Dlaczego? Wyspa ta ma bowiem znaczny stopień autonomii politycznej i prawnej, w tym własną flagę i własny język.
La Maddalena to ulubione miejsce wypoczynku Włochów, którzy na okres 2-3 tygodni porzucają kontynent i wielkomiejskie życie i przyjeżdżają tu na wakacje. Baza noclegowa jest bardzo uboga, więc jak to się mówi kto pierwszy ten lepszy ;).
Jeśli zamierzacie znaleźć tam nocleg, należy to zrobić na kilka miesięcy (a być może nawet wcześniej) przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. Domów czy apartamentów do wynajęcia jest niewiele, ponieważ jest to obszar chroniony. Jednak jeśli szukacie naprawdę wyjątkowych miejsc do relaksu i przede wszystkim zaznania spokoju i oderwania się od rzeczywistości, to miejsce polecamy z czystym sumieniem. Jest na wskroś idealne :). Nie zaznasz tu dyskotekowych podrygów, ani gwarnych wieczorów, za to noce tak spokojne, że do snu kołysze jedynie szum fal.
Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że archipelag jest rajem na ziemi, a widoki jakie tu się rozpościerają są jak z najpiękniejszych pocztówek. Plaże La Magdaleny są absolutnie zjawiskowe, a decyzja by właśnie tutaj odpocząć będzie ukoronowaniem pobytu na Sardynii. Nie pozostaje nic, tylko spakować walizki i obrać kierunek na Włochy!
Zaglądnij na nasz kanał YouTube, zasubskrybuj go i ciesz się podróżami bez ograniczeń! Zostaw łapkę w górę. Dziękujemy :)!

Przewodniki podróżnicze (eBooki) - Podróże Życia – sklep.followmyflow.com.pl
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego
Więcej ciekawych artykułów znajdziecie tutaj: Podróże
Kliknij w ikonkę Social Media i zaobserwuj nas na
Instagramie @followmyflowlifestyle & Facebooku @followmyflowlifestyle
Zapraszamy na nasz kanał na You Tube: Follow My Flow Life Style
* Dokładne informacje o aktualnych zasadach wjazdu do Włoch znajdziecie tutaj:
https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych
* Czym się poruszać: do Włoch dotarliśmy samolotem. Lot na trasie Kraków - Cagliari - Kraków.
Na miejscu mieliśmy wynajęty samochód, ale korzystaliśmy również z rowerów, połączeń autobusowych, a także promu.
* Waluta: 1 euro = 4,65 złotego w zależności od kursu walut w danym okresie.
* Płatności: na miejscu można płacić kartą i gotówką, wszędzie dostępne są bankomaty.
* Cena za obiad w restauracji: cena kolacji za 1 osobę kształtowała się na poziomie około 12 euro. Wszystko w zależności od tego, co zamówiliśmy. Jeżeli wyjedziemy dalej - poza turystyczne miasta - odnajdziemy fajne maleńkie kawiarenki i tawerny z bardzo dobrym jedzeniem.
* Bezpieczeństwo: ludzie byli przyjaźnie nastawieni, otwarci, skorzy do rozmów, czułyśmy się bardzo bardzo bezpiecznie.
Z naszym trzyletnim dzieckiem musieliśmy jechać do szpitala z podejrzeniem złamania ręki. Opieka lekarska była bezbłędna i wszystko obyło się bez jakichkolwiek opłat (mimo że nie posiadaliśmy europejskiej karty NFZ). Drugim incydentem była ospa - również u najmłodszego ;). Dostaliśmy się do miejscowej przychodni, gdzie również nie chcieli od nas ani grosza za wizytę!
* Kraj przyjazny rodzinom z dziećmi: zdecydowanie! Włosi uwielbiają dzieci :).
*Czystość: Miejsca, które odwiedziliśmy były bardzo czyste, choć musimy powiedzieć, że staraliśmy się unikać większych miejscowości i preferowaliśmy maleńkie miasteczka.
* Poziom hoteli: jednego roku mieszkaliśmy w niedużym hotelu tuż przy plaży, który oferował całkiem fajne zaplecze turystyczne: od zajęć na basenie po fitness. Podczas drugiego wyjazdu mieszkaliśmy w domach prywatnych - jednym na południu wyspy, w drugim na środkowym wschodzie.
*Kiedy najlepiej jechać na Sardynię: sezon trwa od maja do października, ale wyjazdy w marcu czy też kwietniu również mogą być świetna opcją :)
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/