Wyróżnione 

The Kominsky Method

W tym miesiącu w cyklu Follow My Flow poleca prezentujemy serial Netflixa o dwóch takich, co starzeli się z humorem, czyli The Kominsky Method. Dla wszystkich tych, którzy kochają Grace & Frankie, mamy męską wersję historii o dwóch przyjaciołach, dla których metryka to tylko etykietka, a nie wyznacznik życiowych wyborów. W rolach głównych występują dwaj wybitni aktorzy: Michael Douglas jako Sandy Kominsky i Alan Arkin jako Norman Newlander, którzy na ekranie tworzą duet wybuchowy, inteligentny i dowcipny.

.....

.....

Mamy tu prawdziwy misz masz i prosty komunikat: nic nie jest idealne ani oczywiste. Nie ma doskonałych rodzin, nie ma doskonałych wyborów. Jesteśmy tylko ludźmi i nic, co ludzkie nie jest nam obce. Ta prawda dotyczy nie tylko naszych sukcesów, ale także naszych błędów, upadków i prób złożenia tego wszystkiego do tak zwanej kupy. Sandy Kominsky to siedemdziesięcioletni niespełniony gwiazdor filmowy i nauczyciel aktorstwa, trzy razy żonaty i trzy razy rozwiedziony. Wraz córką z pierwszego małżeństwa - Mindy, prowadzi studio teatralne w Hollywood. Jego najbliższy przyjaciel to Norman Newlander, właściciel agencji aktorskiej, biznesmen i milioner, który właśnie pochował ukochaną żonę. Norman, też ma córką, która niestety jest narkomanką i alkoholiczką, a jej syn, wnuk Normana - należy do sekty scjentologów.

.....

.....

Serial jest niezwykle ciepły, zabawny, a przy tym życiowy. Opowiada z humorem o tym, czego wszyscy boimy się najbardziej, o tym, co współczesny świat wyklucza i odstawia na boczny tor. Ten film porusza temat najbliższy każdemu człowiekowi, a jednocześnie ciągle wypierany z naszej świadomości, jako coś strasznego, bezwartościowego, obcego. To historia o przemijaniu i o starzenia się, o umieraniu, o chorobach i o pożegnaniach. To opowieść o akceptacji swojego wieku, wraz z jego fizycznymi ograniczeniami i mentalnymi walorami.

.....

.....

Co ciekawe, temat starości pokazany jest tutaj z punktu widzenia mężczyzn. I chyba to jest najbardziej intrygujące. Oni, którzy jeszcze niedawno mogli ruszyć rakietą na podbój świata, uwodzić najpiękniejsze kobiety, zdobywać najwyższe góry, dziś muszą pogodzić się z faktem, że nawet sikanie może zdezorganizować życie. Nasi bohaterowie najczęściej widują swoich znajomych na pogrzebach, a każdy dzień zaczynają od porcji leków na: prostatę, raka, anemię lub inne ustrojstwo. Ot, upadek maczyzmu w pełnej odsłonie :). Jak się jednak okazuje, facet odarty z maski supermana, jest przede wszystkim... człowiekiem.

.....

.....

W filmie występuje cała rzesza świetnych aktorów starszego pokolenia. Oprócz pary głównych bohaterów, są to Jane Seymour, Nancy Travis, Morgan Freeman, Danny DeVito, Kathleen Turner, Susan Sullivan. Grane przez nich postaci pokazują, że ograniczenia dotyczące wieku, jakie narzuca nam popkultura, są krzywdzące i wykluczające. Te postaci to ludzie z krwi i kości, którzy ze względu na swój wiek stają się niemal niewidoczni dla świata. Nie ma zapotrzebowania na ich doświadczenie, mądrość, świadomość, brakuje przestrzeni na ich energię i pasję.

.....

.....

Tymczasem, ludzie bez względu na PESEL kochają, cierpią, śmieją się, uprawiają seks, kłócą się i godzą, popełniają błędy i okazują czułość. Każdy z nas, chcąc nie chcąc, zmierza w tym kierunku, i oby każdy z nas miał wtedy tyle godności, humoru, dystansu do siebie i świata, zrozumienia i chęci życia, co Sandy i Norman. Polecamy Wam The Kominsky Method z uśmiechem i czułością, życząc sobie i Wam, byśmy się wszyscy tak pięknie zestarzeli, bez kija w dupie i bez żółci w gębie :). Miłego oglądania!

.....

.....

.....

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/