Mogę wszystko! Tajemnica pole dance!

Ile razy stajesz przed dylematem czy podołasz nowemu wyzwaniu albo pokonasz kolejny problem? Zapewne wielokrotnie w ciągu dnia, tygodnia lub roku. Może zbyt często myślisz, że nie masz siły, a może, że tego wszystkiego jest już za dużo? Zapewne nie ma uniwersalnej recepty na wszystkie bolączki naszej codzienności, ale chciałyśmy Wam opowiedzieć o jednym z naszych sprawdzonych sposobów na radzenie sobie ze stresem i na wzmocnienie siły ducha. To trening pole dance! Zaskoczeni? I o to chodzi :).
.....
.....

Ćwiczenia na rurce to połączenie akrobatyki, rozciągania i treningu siłowego. Zrobiłaś teraz zaskoczoną minę? Pomyślałaś: to nie dla mnie, bo to jest za trudne. A może od jakiegoś czasu zastanawiałaś się czy spróbować, czy dałabyś radę, czy to dla Ciebie. My mówimy do każdej z Was prosto z serca: Kochana, zrób to koniecznie i zapisz się na pole dance! Poznaj ukrytą tajemnicę mocy swojego ciała i umysłu niczym chińscy akrobaci, którzy przed wiekami ćwiczyli siłowe podnoszenia na drewnianych palach. Tak, to z Chin pochodzi oryginalnie ten sport i wówczas był on domeną mężczyzn.

.....
.....

Potem został niesłusznie sprowadzony do atrakcji nocnych klubów, a jego wartość umniejszono. W rzeczywistości jest to sport wymagający, ale i dostępny, trudny, ale dla każdego. Budujący pewność siebie, siłę ciała, samoakceptację i wytrzymałość. Więc machnij ręką na stereotypy i wyobrażenia, bo przecież to właśnie one są oznaką słabości. A Ty jesteś kobietą na progu wielkiego odkrycia. Znajdź chwilę dla siebie, idź na pierwszy trening, a potem odkrywaj swoją siłę i baw się nią bez limitu.

.....
.....

Na pole dance trafiłyśmy 4 lata temu, dzięki jednej z naszych przyjaciółek, która zapisała się na zajęcia w ekstremalnie trudnym okresie swojego życia. Obserwowałyśmy jak wraz z kolejnymi treningami, nabiera mocy w swoim ciele i w swojej świadomości, wtedy stała się dla nas inspiracją. Zrozumiałyśmy, że w tym sporcie kryje się jakaś niezwykła siła. I postanowiłyśmy spróbować. Wybrałyśmy studio Jurfit w Bielsku-Białej, prowadzone przez Gosię, która jest świetną trenerką, zaangażowaną i umiejącą zmotywować do treningów. Jest to bardzo potrzebna umiejętność, zwłaszcza jeśli do tej pory myślałaś, tak jak my, że po urodzeniu kolejnych dzieci, które gorąco pozdrawiamy, masz: słabe ręce, wątłe nogi i taką sobie kondycję :).

.....
.....

Dokładnie z takim nastawieniem poszłyśmy na pierwszy trening, byłyśmy pełne obaw, ale i podekscytowane. Patrząc wstecz, dochodzimy do wniosku, że musiała w nas wtedy przeważyć ciekawość i nieustępliwa ochota na odkrywanie nowych pasji :) oraz umięśnione ramiona naszej koleżanki, hahaha. No i rzeczywiście, pierwsze zajęcia to była katastrofa :) jeśli chodzi o naszą kondycję i koordynację na rurce, ale tak naprawdę była to też fantastyczna zabawa, śmiech i adrenalina. Do tego fantastyczne dziewczyny w grupie, rewelacyjne trenerki, przemiła atmosfera. Doping: dasz radę, spróbuj jeszcze raz! Zadnej niezdrowej konkurencji i oceniania. Już wiedziałyśmy, że na pewno wrócimy na kolejne zajęcia.

.....
.....

Najpierw nie umiałyśmy się nawet wdrapać na rurkę, spokojnie bez szaleństw, hahaha. Z czasem jednak okazało się, że nasze ciała wzmocniły się na tyle, że już dajemy radę wspiąć się aż pod sam wysoki sufit. Potem zaczęłyśmy "wisieć" głową w dół, potem okazało się, że możemy robić coraz bardziej skomplikowane figury. Po kilkunastu miesiącach regularnych treningów z Gosią, a potem z Armandą, zaczęłyśmy robić takie figury o jakich na początku nawet nie marzyłyśmy.

.....
.....

Dziewczyny, uczucie jakie towarzyszy pokonywaniu kolejnych trudności na rurce, a także ograniczeń naszych ciał i umysłów, jest nieprawdopodobne. Trenując pole dance dostałyśmy szansę na dokonanie niesamowitych odkryć. Myślisz, że nie dasz rady zrobić danej figury, a tymczasem próbujesz, ćwiczysz i nagle wychodzi. Okazuje się, że Twoje ciało stać na niesamowite rzeczy. Zaczynają kształtować Ci się mięśnie na rękach i nogach. Mięśnie brzucha nabierają mocy. Najpierw ledwie podnosisz nogi na wysokość 15 centymetrów, a z czasem unosisz je pod kątem prostym. Mięśnie nie tylko wzmacniają się, ale też rozciągają. Cała sylwetka nabiera pięknych kształtów, ciało jest silne i sprężyste. Zaczynasz je akceptować i kochać.

.....
.....

To co dzieje się w głowie, to też ciekawa sprawa. Pojawia się spokój, konsekwencja, sprawczość, opanowanie i wiara w swoje nieograniczone możliwości. Dzięki temu, że ciało staje się silne, zmienia się także nasze nastawienie do rzekomych słabości i ograniczeń. Podczas tych lat ćwiczenia pole dance'u wielokrotnie udowodniłyśmy sobie, że zawsze jest szansa na wykonanie zadania, kwestią pozostaje tylko czas, zasoby i odpowiednie przygotowanie. Z czasem nasza pewność siebie wzrosła, a świadomość tej mocy pozwala nam mierzyć się z problemami codzienności :).

.....
.....

Dzieje się tak dlatego, że jeżeli wiemy, że damy radę wykonać na rurce jakąś skomplikowaną figurę, to na pewno możemy stawić czoła problemom w pracy i w życiu. Opanowanie i kontrolowanie siły płynącej z ciała przekłada się na kontrolowanie emocji i negatywnych odczuć. Dzięki pole dance, wiemy już, że możemy zrobić wszystko. Jeśli mamy ograniczenia, to są one tylko w naszych głowach. Nauczyłyśmy się także, że nasz prawdziwy potencjał jest w istocie nieograniczony i tylko my decydujemy czy go odkryjemy i czy go wykorzystamy. 

.....
.....
.....
.....

Postaw mi kawę na buycoffee.to

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/