Wyróżnione 

Pieniądze szczęście dają!

Pieniądze są ważne i potrzebne! Brzmi wywrotowo, zaskakująco? Nauczono nas przecież, że nie wypada o nich mówić. Zwłaszcza kobietom, zwłaszcza w towarzystwie. O pieniądzach się nie dyskutuje, bo to podobno jest w złym guście! Dawno temu wypromowana idea o tym, że pieniądze szczęścia nie dają ma tyle wspólnego z prawdą co stwierdzenie, że woda i mydło nie zmywają brudu. To chyba największy z truizmów, jaki wmówiono ludziom na masową skalę :). Kochani, prawda jest taka, że PIENIĄDZE SZCZĘŚCIE DAJĄ! - i o tym jest dzisiejszy odcinek Follow My Flow Poleca :). Zapraszamy!

.....

.....

Joanna Przetakiewicz, która oprócz swojej działalności biznesowej stoi na czele ruchu społecznego Era Nowych Kobiet, tym razem zaprosiła specjalistów ze świata biznesu i prawa, aby porozmawiać o temacie ważkim i potrzebnym - o niezależności finansowej kobiet. Wynikiem tych rozmów jest świetny i życiowy poradnik Pieniądze szczęście dają skierowany do wszystkich kobiet, które szukają swojego sposobu na niezależność, są ofiarami przemocy ekonomicznej w związkach, albo mimo, że zarabiają swoje pieniądze, wciąż są dyskryminowane w pracy z powodu nierynkowych zarobków i nierównych szans awansu.

.....

.....

Zjawisko dyskryminacji płacowej kobiet jest niestety w naszym kraju dosyć powszechne. Badania pokazują, że Polki zarabiają nawet 33% mniej od mężczyzn na takich samych stanowiskach. Co gorsza, jeśli kobiety zdecydują się przerwać tabu niemówienia o pieniądzach i poproszą o podwyżkę, są bardzo często odbierane jako aroganckie, w "najlepszym" wypadku ich prośba bywa zamiatana pod dywan. Szklany sufit to fakt - a w wielu środowiskach i przez wielu pracodawców jest on utrzymywany świadomie.

.....

.....

Problem braku finansowej niezależności leży także po stronie samych kobiet. Dziewczyny, czyż nie znacie historii koleżanek, które pracowały w firmach mężów bez umów, finalnie bez prawa do jakichkolwiek praw majątkowych. Albo kobiet, które rezygnują z pracy w imię pozostania z dziećmi w domu, a partner wydziela im racje żywnościowe na podstawowe zakupy? To nie są historie z telenoweli, takie scenariusze pisze życie, a raczej my kobiety pozwalamy, by pisało je za nas.

.....

.....

Przeświadczenie o konieczności nieustannego poświęcania się jest tak wpojone w naszą podświadomość, że nawet nie zdajemy sobie sprawy, że to nie cnota, a trucizna. Tymczasem społecznie jesteśmy programowane do braku wiary w siebie, do rezygnacji ze swoich potrzeb, do odpuszczania. Najwyższy czas na świadomościowy detoks! Przestańmy wreszcie udawać, że pieniądze nie pomagają nam żyć przyjemniej, bezpieczniej, wygodniej. Że są czymś brudnym i niemile widzianym. Że nie wypada nam ich posiadać. Zatroszczmy się o własną niezależność finansową, żeby móc świadomie podejmować decyzje, które dotyczą nas samych i naszych rodzin. Uwierzmy, że PIENIĄDZE SZCZĘŚCIE DAJĄ!

Więcej o akcji Pieniądze Szczęście Dają przeczytasz na stronie Ery Nowych Kobiet

.....

...

Interaktywne książki podróżnicze "Podróże Życia" (e-book) – sklep.followmyflow.com.pl

Co wyróżnia nasze ebooki? Piękna oprawa graficzna i zdjęciowa - ten ebook to idealny pomysł na prezent dla Twoich najbliższych miłośników podróży. Interaktywne menu - łatwo i szybko poruszasz się po wybranych zagadnieniach w książce zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i na komputerze. Plan podróży - podajemy Ci gotowy

.....

.....

.....

Postaw mi kawę na buycoffee.to

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/