Podróżnicze cuda natury

Podróże do najpiękniejszych zakątków Ziemi położonych z dala od miast, hałasu i pośpiechu to coraz częściej prawdziwy luksus dla naszych skołatanych nerwów. Prawdą jest, że nigdzie i nigdy nie odpoczniemy tak wspaniale, jak na łonie natury. Bez względu na to czy wybierzesz działkę za miastem, czy wyjazd na koniec świata, kontakt z przyrodą pozwala odzyskać równowagę, zachować zdrowie psychiczne, a co za tym idzie także fizyczne. Na łamach tego artykułu prezentujemy zatem nasze topowe, prywatne :) podróżnicze cuda przyrody z pięciu kontynentów. Tu warto pojechać, aby złapać dystans i naprawdę głęboko się zrelaksować.
.....
.....

Różowe jezioro Tuz Golu

.....

Różowe Jezioro Tuz Golu w Turcji leży w Anatolii i jest drugim, co do wielkości jeziorem Turcji. Jest to słone jezioro o 33% zasoleniu. Latem w zbiorniku Tuz Golu zakwitają glony z gatunku Dunaliella Salina - mikroalgi, które wytwarzają duże ilości karotenoidów i beta karoten, co sprawia, że wody jeziora przybierają charakterystyczny różowy kolor, pięknie widoczny zwłaszcza w okolicach wschodu i zachodu słońca (uwaga tylko od maja do lipca). Zimą kiedy sól topi się w wodach opadowych jezioro przybiera niebieską barwę, latem białą. Plaże Tuz Golu tworzą białe kryształki soli. Warto zaznaczyć, że jezioro jest także kolonią rozrodczą flamingów.

.....
.....

Lodowiec Perito Moreno

.....

Lodowiec Perito Moreno w Argentynie jest położony w Parku Narodowym Los Glaciares jest trzecim co do wielkości zbiornikiem wody pitnej na świecie. Większa jest tylko Antarktyda i Grenlandia. Perito Moreno ma ponad 60 metrów wysokości, a jego najniższy punkt znajduje się aż 170 metrów pod wodą. Lodowiec przemieszcza się dziennie o 2 metry, a wtedy wielkie czapy lodu wpadają do rozległego jeziora polodowcowego z wielkim hukiem i siłą. Trekking po lodowcu jest atrakcją, której koniecznie trzeba doświadczyć.

.....
.....

Morze Martwe

.....
Morze Martwe, które znajduje się na granicy Izraela i Jordanii to największe naturalne SPA na świecie. Biblijne Morze Martwe to w rzeczywistości słone jezioro bezodpływowe o zasoleniu sięgającym 20%. To również najniższa depresja na Ziemi - 440 m p.p.m.. Powłoka unosząca się nad Morzem Martwym tworzy naturalny filtr ochronny więc podczas kąpieli czy opalania jesteście bezpieczni.
.....
.....

Wodospady Iguazu & Niagara
 

.....
.....

Wodospad Iguazu na granicy Argentyny i Brazylii oraz wodospad Niagara na granicy USA i Kanady to dwa najsłynniejsze wodospady na świecie. Oba można zwiedzać z tarasów widokowych położonych po obu stronach granicy między sąsiadującymi krajami. Dokładne opisy tych niezwykłych gigantów znajdziecie na naszym blogu: Iguazu & Niagara.

.....
.....

Jezioro Titicaca
 

.....

Jezioro Titicaca leżące na granicy Peru i Boliwii to jedno z największych jezior Ameryki Południowej, a także jednocześnie największe i najwyżej położone - na 4000 metrów - żeglowne jezioro na świecie. Titicaca ma aż 8300 km kwadratowych i wygląda jak morze :). Jezioro jest zamieszkane przez Indian, potomków Inków, którzy wierzą, że na tym właśnie jeziorze narodziło się słońce. W obrębie Titicaca po stronie peruwiańskiej, znajdują się słynne, budowane z trzciny pływające wyspy Uros oraz wyspy lądowe, takie jak Taquile, na której można poruszać się wyłącznie pieszo, a której mieszkańcy - mężczyźni - robią najsłynniejsze i najpiękniejsze czapki z wełny alpaki.

.....
.....

Malediwy

.....
Malediwy to iemal 1200 niewielkich rajskich wysp skupionych w 26 koralowych atolach położonych około 500 km na południowy zachód od Indii, na Oceanie Indyjskim. Każdą z wysp otacza niezwykle bogata rafa koralowa i na każdej znajduje się tylko jeden hotel, z bajecznymi wyspami na wodzie. Zgodnie z legendą Malediwy powstały w wyniku deszczu gwiazd spadających z nieba. Wedle prognoz ekologów na skutek ocieplania się klimatu Malediwy zostaną zatopione i znikną z powierzchni Ziemi w ciągu najbliższych 60 - 100 lat.
.....
.....

Wadi Rum

.....
Pustynia, choć prawidłowo powinnyśmy rzec: Dolina Wadi Rum w Jordanii to jeden z najsłynniejszych planów filmowych na świecie :). Pustynia jest nazywana ukochaną pustynią Hollywood - nagrano wiele przebojów kinowych: Marsjanin, Alladyn, Prometeusz, dwie części Gwiezdnych wojen – Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie oraz Skywalker: Odrodzenie, a także najnowsza wersja Diuny. Czerwona pustynia jest oczywiście jedną z największych atrakcji Jordanii, a także legendarną kryjówką podróżnika i polityka Lawrence'a z Arabii.
.....
.....

Kapadocja

.....

Starożytna Kraina Pięknych Koni i boskich wulkanów - Kapadocja jest położona w środkowej Turcji. Tufowe skały wulkaniczne, które powszechnie występują w Kapadocji wykreowały jeden z najpiękniejszych i niepowtarzalnych krajobrazów świata. Znajdują się tu najstarsze skalne kościoły chrześcijańskie i największe na świecie podziemne miasta. Obowiązkowym punktem wizyty w tym niezwykłym i niepowtarzalnym miejscu jest lot balonem o wschodzie słońca nad kolorowymi dolinami Kapadocji.

.....
.....

Gruner See

.....

Jezioro Grüner See w Austrii zasila krystalicznie czysta woda z topniejących śniegów pobliskich gór. Każdego roku ma tu miejsce niezwykłe zjawisko przyrodnicze. Podczas wiosennej odwilży woda zalewa trawę, kwiaty, krzewy, a nawet drzewa, ławki i ścieżki spacerowe. Lodowata i krystalicznie czysta woda dosłownie konserwuje cały ten podwodny świat. To sprawia, że jezioro ma głęboki zielono-szmaragdowy kolor i nazywane jest austriackimi Karaibami. Do 2016 roku można w nim było nawet nurkować!

.....
.....

Błędne Skały & Skalne Miasto

.....

Błędne Skały w Górach Stołowych to labirynt wąskich korytarzy i wąskich szczelin, owiany legendami i ludowymi przesądami. To z pewnością najbardziej atrakcyjna część Sudetów Środkowych. Płaskie jak stół góry należą do bardzo starych i jedynych gór płytowych w Polsce i jednych z nielicznych na świecie. Wielkie głazy mają nawet swoje własne imiona - Stołowy Głaz, Okręt, Kurza Stopka czy Skalne Siodło. W labiryncie Błędnych Skał oraz w Górach Stołowych kręcono sceny do filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian. polecamy również wycieczkę do pobliskiego czeskiego Skalnego Miasta.

.....
.....

Park Narodowy Tsavo

.....

Tsavo National Park w Kenii to jeden z największych parków narodowych na świecie. Obejmuje on prawie 23 tysiące kilometrów kwadratowych równin i wzgórz centralnej części Kenii. Usytuowany jest pomiędzy dwoma największymi miastami - Nairobi i Mombasą. Park będący ostoją wielu ginących gatunków flory i fauny jest znany z tego, że można tu spotkać wszystkie zwierzęta z tak zwanej Wielkiej Piątki.

.....
.....

Zaglądnij na nasz kanał YouTube, zasubskrybuj go i ciesz się podróżami bez ograniczeń! Zostaw łapkę w górę. Dziękujemy :)!

.....
.....
...

Przewodniki podróżnicze (eBooki) - Podróże Życia – sklep.followmyflow.com.pl

Co wyróżnia nasze ebooki? Przede wszystkim oszczędzasz czas i pieniądze w przygotowaniu swojej podróży Dajemy Ci piękną oprawę graficzną i zdjęciową Dzięki interaktywnemu menu łatwo i szybko poruszasz się po wybranych zagadnieniach Podajemy Ci gotowy plan podróży. Podróżujesz w realu, albo nie wychodząc z domu. To zale
.....
.....
.....

Postaw mi kawę na buycoffee.to

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://followmyflow.com.pl/